خبرنگاران تهویه مناسب از راه های جلوگیری ابتلا به ویروس کرونا است

به گزارش مجله کامپیوتر، شاهرود - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تامین هوای سالم و عاری از ویروس با ایجاد تهویه مناسب در منزل و محل کار یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 است.

خبرنگاران تهویه مناسب از راه های جلوگیری ابتلا به ویروس کرونا است

رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه تحقیقات نشان می دهد رعایت تهویه مناسب در محیط های سربسته از جمله منزل و محل کار نقش تعیین کننده ای در جلوگیری از ابتلا دارد، اضافه کرد: ساده ترین و مناسب ترین راه برای ایجاد تهویه در منازل و محل های کار ، باز نمودن پنجره و درب اتاق هاست.

وی توصیه کرد: همه شهروندان به ویژه خانواده هایی که یکی از اعضایشان به این ویروس مبتلا هستند این امر را جدی گرفته و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله اهتمام جدی در استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در اجتماعات و مجالس زنجیره انتقال ویروس را قطع کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ابتلای 158 تن در 48 ساعت گذشته اطلاع داد و گفت: از شروع شیوع ویروس کرونا تا به امروز در زیر مجموعه این دانشگاه شمار مبتلایان به 2 هزار و 771 تن رسید.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود 260 هزار تن و 54 هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست 43 شهرستان بحرانی کشور واقع شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز 596 هزار و 941 تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 399 تن از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 34 هزار و 113 تن رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تهویه مناسب از راه های جلوگیری ابتلا به ویروس کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهویه مناسب از راه های جلوگیری ابتلا به ویروس کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید