خبرنگاران مروری بر کتاب امدادهای پزشکی طب طبیعی

به گزارش مجله کامپیوتر، اراک - خبرنگاران - امدادهای پزشکی طب طبیعی عنوان کتابی است که به تلاش مظفر ذاکری نوشته شده است.

خبرنگاران مروری بر کتاب امدادهای پزشکی طب طبیعی

این کتاب 384 صفحه ای از سوی موسسه چاپ و نشر ولیعصر منتشر و روانه بازار شده و قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه مندان به مطالعه 50 هزار ریال است.

مطالب این کتاب در هفت بخش ارایه شده که بخش اول آن به خلاصه ای از شناخت بدن اختصاص یافته و به صورت مشروح در مورد بافت ها، عضوهای تخصصی و دستگاه های مختلف بدن توضیح داده است.

بخش دوم کتاب به مزاج شناسی مربوط می گردد و در مورد عناصر تشکیل دهنده طبیعت، مزاج ها و اخلاط و چگونگی پیدایش آن ها پرداخته است.

در بخش سوم کتاب روش های درمانی در طب طبیعی ارایه شده و رگ های قابل خونگیری، محجمه ناری یا آتشی، موارد حجامت، بادکش، اعجاز زالو درمان و مسهل ها بخشی از مطالب عنوان شده در این جستار است.

فصل چهارم کتاب نیز به اصول معالجه و درمان در طب طبیعی اختصاص یافته که این اصول تشخیص، پرهیزها، استفاده از غذاها، در نظر داشتن موقعیت بیماری، روش انتخاب دارو، استفاده از داروی کمکی، روش تخلیه، تنوع دارو، حفظ قوت بدن، حالات روحی عصبی و موقعیت زمانی است.

نویسنده در فصل پنجم کتاب به صورت مفصل در مورد تب، حالات آن، مراحل تب، دستورات در تب های عفونی، داروهای اسهال آور در تب های عفونی، دستور غذایی مبتلایان به تب، درمان بی خوابی تبداران و اصول علاج در تب ها توضیح داده است.

فصل ششم کتاب که بیشترین حجم محتوایی را در برمی گیرد توضیح تفضیلی از انواع بیماری ها، علل، علایم و شیوه های درمان طبیعی آن ها است که طیف بزرگی از نارسایی ها چون ورم ها، حساسیت ها، مرض های پا و دست، امراض پوست و مو ، مسمومیت ها، زخم ها و جراحات، بیماری های اعصاب و روان، امراض چشم، گوش ،حلق و بینی، بیماری های گوارشی و قلبی، نارسایی های دستگاه تنفسی و دستگاه دفع و اندام های داخلی را شامل می گردد.

فصل هفتم این کتاب نیز توضیحات مشروح از انواع داروهای گیاهی در قالب پماد، روغن، شربت، مشمع و بدل دارویی است و اسامی هر دارو با کاربرد ان در درمان بیماری ها توضیح داده شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مروری بر کتاب امدادهای پزشکی طب طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مروری بر کتاب امدادهای پزشکی طب طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید