خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد!

به گزارش مجله کامپیوتر، ترایمف موتور کمپانی مجموعه ای است که فعالیت خود را از سال 1885 در کشور انگلیس شروع کرد و در نهایت سال 1984 اعلام انحلال کرد. حدود 40 سال است که ترایمف هیچ خودرویی فراوری نکرده، اما طی روز های گذشته اخبار جالبی در رابطه با بازگشت ترایمف با خودرو تی آر 25 در رسانه ها منتشر شده است.

خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد!

به گزارش عصر ایران؛ این خودرو مفهومی به وسیله مرکز طراحی خودرو Makkina در انگلیس معرفی شده و ادای احترامی است به ترایمف تی آر 2 ام سی وی 575 سال 1953.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید هر دو خودرو اشتراک طراحی زیادی دارند و اساسا نمونه Makkina را باید نسخه مدرن همان ترایمف 1953 بدانیم. هدلایت های ترایمف نو میزبان عدد 2 و 5 هستند که این لوگوی 25 اشاره به بزرگداشت سالگرد تاسیس مرکز طراحی Makkina دارد و بسیار خلاقانه و البته نورانی این مناسبت را یادآوری می نمایند.

در قسمت عقب از چراغ های عمودی تیغه ای استفاده شده که در نوع خود غیر تکراری و خلاقانه ارزیابی می گردد.

کابین تک سرنشین به سبک کلاس رودستر، نمایشگر شماره انداز بسیار متفاوت در قسمت اطلاعات کیلومتر، فرمان، صندلی اسپرت ارگونومیک و بسیاری دیگر از جزئیات که همگی ارزش کار طراحی را نمایش می دهند، دست به دست هم داده اند تا یک ترایمف بی نظیر شکل بگیرد.

مفهومی ترایمف بر پایه پلتفرم آی 3 اس ب ام و پیشرفته و باید گفت که این کمپانی آلمانی در طراحی قوای محرکه و بسیاری از بخش ها با خانه طراحی Makkina همکاری رسمی داشته است.

آی 3 اس از تک موتور الکتریکی 181 اسب بخاری استفاده می نماید که گشتاوری معادل 270 نیوتن متر دارد. اطلاعات مربوط به تست های ب ام و روی آی 3 اس نشان می دهد که این خودرو طی 6.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بعلاوه برد حرکتی 246 کیلومتر مورد اشاره قرار گرفته است.

لازم به ذکر است؛ فراوری ب ام و آی 3 در سال 2022 به سرانجام رسید. این خودرو که جز اولین الکتریکی های فراوری انبوه دنیا بود طی 9 سال حضور روی خط فراوری برابر با 250 هزار دستگاه فروش داشت.

ترایمف تی آر 25 مفهومی

منبع: فرارو

به "خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید