رئیسی راهی تاجیکستان شد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور به دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان و به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای راهی دوشنبه، مرکز این کشور شد.

رئیسی راهی تاجیکستان شد

رئیسی پیش از سفر به کشور تاجیکستان به منظور حضور در اجلاس شانگ های در فرودگاه مهرآباد با اشاره به مهمترین محور های سفر به تاجیکستان گفت: ما برای همکاری های منطقه ای اهمیت زیادی قائل هستیم. ما با تاجیکستان ارتباطات سیاسی و مالی داشته و داریم، اما این فرایند دچار وقفه ای شد که ما در این سفر فصل جدیدی را رقم خواهیم زد.

وی اضافه نمود: در این سفر ارتباط با کشور های همسایه و منطقه و به ویژه کشور تاجیکستان دنبال خواهد شد. امیدواریم در مجموعه مذاکراتی که با مسئولان کشور های شرکت کننده در اجلاس اتفاق می افتد، تعامل خوبی بین کشور های آسیایی ایجاد گردد.

رئیس جمهور گفت: به منظور برداشتن گام عملی برای افزایش ارتباطات بین ایران و تاجیکستان قرارداد هایی هم در این سفر امضا خواهد شد. وزرایی که در این سفر همراه ما هستند، در حوزه حقوقی و مسائل مختلف مالی و کشاورزی امضا خواهد شد. البته حتما در پی این قرارداد ها باید اقدام و عمل جدی باشد تا روابط اجرایی تر و میدانی تری بین ایران و تاجیکستان برقرار گردد.

منبع: فرارو

به "رئیسی راهی تاجیکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی راهی تاجیکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید