رئیس جمهور خودخوانده بولیوی خواستار برگزاری انتخابات شد

به گزارش مجله کامپیوتر، فارس نوشت: بعد از استعفای اوو مورالس از ریاست جمهوری بولیوی در پی کودتای نظامی، رئیس جمهور موقت و خودخوانده این کشور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

رئیس جمهور خودخوانده بولیوی خواستار برگزاری انتخابات شد

سناتور جنینه آنز که پیشتر نایب رئیس دوم مجلس سنای بولیوی بود، بعد از استعفای مورالس، رئیس و نایب رئیس اول سنا، توانست به ریاست این مجلس رسیده و سپس خود را رئیس جمهور موقت بولیوی نامید.

به نوشته وبگاه شبکه دویچه وله آنز بامداد امروز (پنجشنبه) با متهم کردن مورالس به دروغگویی درباره وقوع کودتا در بولیوی، بر لزوم برگزاری هرچه سریعتر انتخابات جدید تاکید کرد.

وی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: امیدواریم که آزاد شویم و بتوانیم به زودی انتخاباتی شفاف برگزار کنیم.

قانون اساسی بولیوی اجازه می دهد یک رئیس جمهور موقت، 90 روز اختیارات را در دست داشته باشد تا انتخابات جدید را برانمه ریزی کند.

مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود به دنبال اعتراضات خشونت آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه وی روز یکشنبه ترجیح داد برای جلوگیری از خشونتهای بیشتر از سمت خود کناره گیری کند.

دولت های کوبا و ونزوئلا فشارها برای کناره گیری مورالس از قدرت را کودتا علیه وی خوانده و خواستار حمایت جامعه بین المللی از رئیس جمهور منتخب بولیوی شده اند.

دستیار وزیر خارجه آمریکا نیز گفت واشنگتن آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت می شناسد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "رئیس جمهور خودخوانده بولیوی خواستار برگزاری انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور خودخوانده بولیوی خواستار برگزاری انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید