زمستان سال جاری متفاوت خواهد بود؛ غافلگیر نشوید

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس پلیس راهور کشور گفت: با توجه به شرایط جوی، زمستان سال جاری متفاوت تر از سال گذشته خواهد بود، چون در آخرین ماه فصل پاییز در قسمت های شمالی کشور، زمستان را تجربه می کنیم.

زمستان سال جاری متفاوت خواهد بود؛ غافلگیر نشوید

به گزارش خبرگزاری مجله کامپیوتر، سردار کمال هادیان فر در نشست آماده سازی جاده ها برای فصل زمستان در جمع مجله کامپیوتر گفت: 236 هزار کیلومتر جاده و هزار و 147 شهر داریم که تمامی دستگاه ها در چندمین مرحله محدودسازی جاده های کشور در شرایط کرونا پای کار بوده و فعالیت نموده اند.

رئیس پلیس راهور کشور گفت: با توجه به شرایط جوی، زمستان سال جاری متفاوت تر از سال گذشته خواهد بود، چون در آخرین ماه فصل پاییز در قسمت های شمالی کشور، زمستان را تجربه می کنیم.

سردار هادیان فر اضافه کرد: همچنان تاکید داریم هموطنان از سفر های غیرضروری اجتناب کنند، اما ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان در جاده ها در حال تردد است و ایمنی آن ها باید جدی گرفته گردد.

وی اضافه کرد: تا به امروز به دستور وزیر راه یکصد نقطه پرخطر کشور ترمیم و بازسازی شده است و برای تردد اتوبوس ها نیز باید قبل از فرا رسیدن رزمایش پلیس در 20 آذرماه معاینه فنی تمامی اتوبوس ها ارزیابی گردد.

11.3 درصد کاهش تصادفات فوتی در زمستان سال گذشته

رئیس پلیس راهور کشور اضافه کرد: با توجه به شرایط جوی نامساعد به تمام شهرداری ها اعلام و تاکید می کنیم که مانند گذشته غافلگیر نشوند و معابر شهری را برای بارش برف آماده کنند و در تمامی مناطق کیسه های شن و نمک جانمایی گردد.

سردار هادیان فر گفت: سال گذشته ما شرایط سختی در این حوزه داشتیم و معابر اصلی را در بسیاری از راستا های کشور مسدود کردیم تا اتفاقی برای هموطنان رخ ندهد؛ سال جاری باید شرایط به گونه ای باشد که تمام دستگاه ها با هم همراه باشند تا در شرایط خاص ماموریت خود را با کمترین آسیب انجام دهند.

وی توضیح داد: میزان تصادفات در شهر ها منجر به خسارت است، اما در جاده ها بیشترین تصادفات جرحی و فوتی گزارش می گردد و بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی سال گذشته بعد از دو سال متوالی ما کاهش تصادفات را داشتیم و در شش ماهه اول سال کاهش 15 درصد جانباختگان برون شهری را ثبت کردیم و سال جاری نیز به دلیل بیماری کرونا 35 درصد کاهش تصادفات برون شهری منجر به فوت داشتیم.

سردار هادیان فر گفت: سال گذشته در زمستان 11.3 درصد کاهش تصادفات گزارش شد.

رئیس پلیس راهور کشور با اشاره به بیشترین عامل تصادفات فوتی به دلیل نحوه انتقال مصدومان است، اضافه کرد: در تصادفات بیشترین عامل فوتی آن ها به دلیل نحوه انتقال آنان است لذا باید شرایطی را پیش بینی کنیم که زمان رسیدگی به محل حادثه را کاهش دهیم هر چند اگر شرایط جوی نامساعد باشد اجازه پرواز بالگرد نیز برای امدادرسانی وجود ندارد.

محل های استقرار پلیس، اورژانس، امداد و هلال احمر را به گونه ای تعبیه کنیم که نزدیکترین رده به حوادث احتمالی را داشته باشیم که اگر خدایی ننموده اتفاقی افتاد چه در شهر و چه در جاده سریع به حادثه رسیدگی کنیم.

33 درصد تصادفات جاده ای به خاطر نبستن کمربند ایمنی سرنشینان است

رئیس پلیس راهور کشور اضافه کرد:تعداد زیادی گردنه های حادثه خیز داریم که در همین رابطه نیز باید برای بهبود شرایط گردنه ها و تردد هموطنانمان اهمیت بیشتری قائل شویم، چون تقریبا 33 درصد تصادفات جاده ای به خاطر نبستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جاده است و همین موضوع می تواند 70 درصد از فوت هموطنانمان جلوگیری کند و تصادفی اگر رخ داد خسارتی می گردد.

سردار هادیان فر در خاتمه با اشاره به گزارش هواشناسی برای زمستان سال جاری اعلام کرد: سال جاری زمستان ما سردتر و سخت تر از سال گذشته است لذا باید آمادگی کافی داشته باشیم تا غافلگیر نشویم و مراقبت از راه ها و راستا های تردد هموطنان یکی از موضوع های مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "زمستان سال جاری متفاوت خواهد بود؛ غافلگیر نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان سال جاری متفاوت خواهد بود؛ غافلگیر نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید