زیبایی و کارایی بیشتر حاصل تغییرات نو در رابط کاربری نو هوآوی

به گزارش مجله کامپیوتر، هوآوی بهینه سازی های متعدد و مهمی را نسبت به EMUI 9.1 در EMUI 10.0 انجام داده تا علاوه بر تغییر ظاهر رابط کاربری، تجربه کاربر را نیز دچار تحول کند. در این مطلب به آنالیز تغییرات و ویژگی های تازه اضافه شده به EMUI 10.0 خواهیم پرداخت.

زیبایی و کارایی بیشتر حاصل تغییرات نو در رابط کاربری نو هوآوی

رابط کاربری با استایلی تازه

استایل تازه انتخاب شده برای EMUI 10، محیط رابط کاربری را مانند صفحات مجله مرتب می نماید و مواردی نظیر هدلاین، زمینه سفید، بخش بندی و هایلایت موارد مهم را به صفحات اضافه می نماید. به همین دلیل باعث ایجاد تناسب میان قسمت های مختلف محتوای در حال نمایش می گردد. تاثیر این تغییرات را می توان در بخش های مختلف رابط کاربری نظیر منوی تنظیمات، مخاطبین، یادداشت ها، پنل اعلان ها و... مشاهده کرد.

رنگ های تازه و خاص

در EMUI 10 تازه، نمایشگر به دو قسمت تقسیم می گردد؛ قسمت بالا، مربوط به اطلاعات و قسمت پایین که برای انجام عملنمودهای متفاوت در نظر گرفته شده است. استایل تازه رنگ های EMUI، رنگ های موراندی نام دارد و در بخش بالایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در مجموع 6 رنگ موراندی در بخش های مختلف سیستم عامل مانند مخاطبان، گالری، یادداشت ها و... استفاده خواهد شد. به گفته هوآوی اضافه شدن این رنگ ها سبب می گردد، محیط رابط کاربری علاوه بر زیباتر شدن توجه بیشتری را نیز به خود جلب کند.

بازنگری در طراحی آیکون ها

در جهت هرچه زیباتر شدن ظاهر رابط کاربری، طراحی آیکون ها کمی تغییر نموده و هم اکنون شاهد آیکون هایی با لبه های گردتر و ظاهری بهتر هستیم.

AOD رنگارنگ

نسخه قبلی EMUI تنها رنگ سفید را برای استفاده در صفحه Always On Display در اختیار می گذاشت، اما در EMUI 10 ویجت های رنگی و تم های گوناگونی برای این بخش قابل انتخاب هستند.

بازنگری در طراحی نرم افزار دوربین

طراحی نرم افزار افزار دوربین نیز دستخوش تغییراتی شده تا در مقایسه با EMUI 9.1 انجام تنظیمات راحت تر انجام شوند. از این تغییرات می توان به مواردی نظیر جابه جایی بهتر میان حالت های مختلف دوربین، بهبود فونت نرم افزار و بهبود نوار ابزار اشاره نمود.

انیمیشن های تازه

با استفاده از انیمیشن های پویا، تجربه کار با EMUI هم اکنون به مراتب نرم تر از قبل شده و این حس را با چشم و لمس کردن می توان تجربه کرد. از جمله ویژگی های تازه اضافه شده به این بخش می توان به مواردی نظیر Elastic Touch، پشتیبانی از جابه جایی های قوس دار و خمیده و افکت های تازه اشاره نمود

حالت شب

حالت شب هم اکنون تضاد رنگ های پس زمینه و متن را در کنار موارد دیگری نظیر رنگ متن و آیکون ها میزان گیری می نماید. با تنظیم و ایجاد تناسب میان آن ها سبب ایجاد تجربه ای بهتر، راحتی بیشتر و خستگی کمتر چشم ها می گردد.

موارد بالا، تغییرات کلیدی اعمال شده در EMUI 10 هستند. برای اطلاع از تمام تغییرات EMUI تازه باید تا زمان انتشار نسخه پایدار آن منتظر بمانیم.

منبع: همگردی

به "زیبایی و کارایی بیشتر حاصل تغییرات نو در رابط کاربری نو هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی و کارایی بیشتر حاصل تغییرات نو در رابط کاربری نو هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید