سیل، 140 میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی کرمانشاه وارد کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: بر اثر بارندگی های شدید روزهای گذشته 140 میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی استان وارد شد.

سیل، 140 میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی کرمانشاه وارد کرد

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی این استان، با اعلام این خبر اضافه نمود: در جریان سیل اخیر آثار تاریخی با توجه به قدمت آنها بیشترین خسارت را متحمل شده اند.

او اضافه نمود: متاسفانه در این سیلاب ها بخش هایی از زیرساخت های ما در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دچار خسارت شده است.

وی اضافه نمود: عمده خسارت هایی که داشته ایم مربوط به شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه بابیان اینکه پس از اعزام بعضی از کارشناسان این اداره کل برای ارزیابی میزان خسارات وارده شده به شهرستان های سیل زده، افزود: ارزیابی های اولیه کارشناسان ما حاکی از آن است که بسیاری از بناهای تاریخی، تاسیسات گردشگری و بازارچه های صنایع دستی در این شهرستان ها دچار آسیب شده است.

به گفته قادری طی روزهای آینده میزان دقیق خسارات و تعداد بناها و زیرساخت های آسیب دیده اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه بیش از 4 هزار اثر تاریخی در مناطق مختلف استان دارد که بیش از 2 هزار و 250 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا

به "سیل، 140 میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی کرمانشاه وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل، 140 میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی کرمانشاه وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید