طرح نقاشی منظره ساده با مداد رنگ

به گزارش مجله کامپیوتر، نقاشی منظره ساده با مداد رنگ کار سختی نیست. بهترین جنس مداد رنگ برای این کار فابر کاستل poly و بهترین جنس مقوا اشتنباخ یا فابریانو می باشد.

طرح نقاشی منظره ساده با مداد رنگ

نقاشی از هنرهایی است که مورد علاقه بسیاری افراد مخصوصا خانم هاست که علاوه بر صبر و حوصله احتیاجمند ذوق و خلاقیت است. بسیاری افراد تصویرهایی که در ذهن دارند با استفاده از ابزار نقاشی به روی صفحات کاغذی و مقوایی می آورند اما اگر ترجیح می دهید از طرح های آماده برای این کار بهره ببرید تصاویری که در این مقاله قرار داده ایم مشاهده کنید. قطعا این طرح ها می تواند به شما در کشیدن یک نقاشی منظره ساده و زیبا یاری نماینده باشید.

نقاشی منظره ساده با مداد رنگ

مداد از ابتدایی ترین وسایلی است که تمام هنرجویان به دلیل استفاده آسان از این وسیله در طراحی، آن را تجربه نموده اند.حمل و نقل راحت ، قابلیت اجرای آن بر روی انواع کاغذ و مقوا ، همچنین پاک کردن خرابی های احتمالی آن بوسیله پاک کن و عدم احتیاج به آب یا هر حلال دیگر، از مزایای آن به شمار می رود. برای اینکه یک نقاشی در نهایت بسیار خوب و تمیز از کار در بیاید باید به ابزار لازم برای خلق آن توجه داشت. هر چقدر کیفیت ابزار استفاد شده بیشتر باشد در نهایت کار بهتری می توانید بوجود آورید. همچنین شرط اول نقاشی با مداد رنگی علاقه فراوان به مداد رنگی و کار با این ابزار می باشد. توجه داشته باشید که این کار صبر و حوصله زیاد می طلبد. چون ممکن است یک قسمت کار به اندازه 4×4 سانتی متری دو ساعت به طول بکشد تا کادر مورد نظر درآید.

مدادهای رنگی از جمله وسایلی هستند که به عنوان رنگ غیر پوشاننده، شفاف و یا در اصطلاح روحی مطرح می باشند. در طراحی با مداد هنرجو یاد می گیرد که چگونه می توان با کم و زیاد کردن فشار مداد روی زمینه (البته نه آن اندازه که بافت مقوا از بین برود) و یا تکرار لایه های خاکستری ، تیرگی های خاصی را بوجود آورد. در تکنیک های نقاشی با مداد رنگی می توان تنها از سه رنگ اولیه استفاده کرد یا تعداد رنگ های بیشتری را به کار برد. حتی عده ای از جعبه مدادهای 72 رنگی استفاده می نمایند.

برای انتخاب مداد رنگی بر روی مقوا ، چه بر روی مقوای اشتنباخ و یا الر فابریانو بهترین مداد رنگی فابر کاستل poly می باشد. این نوع مداد جز مدادهای نرم و باکیفیت به شمار می آید.

از هر کاغذ و مقوایی می گردد برای نقاشی استفاده کرد که این بستگی به سوژه مورد نظر دارد. مقوا با بافت درشت به طور طبیعی رنگ ها را از یکدیگر تفکیک نموده و فضاهای سفید در لایه های رنگ ها بیشتر نمایان است. با تکرار لایه های رنگی به مرور از فضای سفید کاسته می گردد. مداد رنگی مورد استفاده در اینگونه مقواها باید حتما از نوع نرم باشد تا بتواند به راحتی در بین بافت نفوذ کند اما در بین کارهایی که هنرمند تمایل به ریزه کاری ، واقع نمایی و پرداختن به جزییات را دارد، مقواهای فشرده ، کم بافت (الر) و دارای سطح صاف مناسب تر می باشد.

طرح های زیبا برای نقاشی منظره ساده

امیدواریم از مشاهده تصاویر منظره های ساده برای کشیدن یک نقاشی زیبا استفاده نموده باشید.

مجله اینترنتی مجله کامپیوتر

منبع: setare.com

به "طرح نقاشی منظره ساده با مداد رنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نقاشی منظره ساده با مداد رنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید