عروسک های برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی معرفی گردید

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - داوران بخش عروسک ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان پس از آنالیز آثار رسیده به دبیرخانه، چهار عروسک را شایسته دریافت جایزه این بخش معرفی کردند.

عروسک های برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی معرفی گردید

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، هیات انتخاب بخش ویژه عروسک ایرانی متشکل از فرزانه بابایی، افسانه احسانی و نیلوفر جلیلوند پس از آنالیز 217 اثر رسیده به دبیرخانه، برترین های این بخش را اعلام کردند.

بر این اساس داوران بخش عروسک جشنواره شامل آیدین مهدیزاده، فرزانه بابایی و نیلوفر جلیلوند، لوح تقدیر، تندیس ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی رتبه اول برترین عروسک ایرانی را به خاطر کیفیت عالی فراوری، طراحی و اصالت ایرانی، نگاه ویژه به استفاده از مواد و عنصر روایت به عروسک های خانواده کلوچه، بزبزقندی و گندم از نشان گیسو اهدا کردند.

همچنین لوح تقدیر جشنواره، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی رتبه دوم این بخش به خاطر آزادی عمل کودک در حین بازی، کیفیت ویژه فراوری و قابلیت تجاری سازی و فراوری انبوه، به عروسک نوزاد ازمجموعه پویا و پونه اختصاص یافت.

هیات داوران همچنین جایزه رتبه سوم بخش عروسک های ایرانی شامل: لوح تقدیر ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی را به صورت مشترک به عروسک نارنج محصول مجموعه آوین بافت و عروسک مریم فراوری گروه هنری فاش به خاطر کیفیت عالی فراوری، طراحی منحصر به فرد، به خاطر توجه به عنصر روایت تقدیم کرد.

هیات داوران بخش ویژه عروسک ایرانی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در عین حال در بیانیه ای ضمن قدردانی از استقبال خوب فراوریکنندگان از این بخش، دیدگاه های خود را مطرح نمود که به گوشه هایی از آن در این خبر اشاره شده است.

داوران این بخش قابلیت تجاری سازی و ورود به بازار با هدف کسب اقبال عمومی نسبت به عروسک ایرانی، پررنگ بودن عنصر بازی، آزاد و خلاق بودن بچه ها برای بازی با عروسک ها، طراحی و نگاه ویژه به اصالت اثر از حیث بدیع بودن و نوآوری و نگاه ویژه به عناصر فرهنگی و بومی برای ساخت عروسک ایرانی را از نکاتی عنوان کردند که فراوریکنندگان عروسک های ایرانی باید در آثار خود توجه ویژه تری به آن داشته باشند.

هیئت داوران هم چنین با قدردانی از کوشش تمام دست اندرکاران ششمین جشنواره ملی اسباب بازی و عروسک سازان ایرانی اظهار امیدواری نموده است با تداوم این راستا در آینده نزدیک شاهد شکوفایی این بخش از محصولات فرهنگی کشور باشیم.

ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از 28 بهمن تا 11 اسفند 1399 به صورت مجازی در تارنمای irantoyfestival.ir برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "عروسک های برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عروسک های برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید