فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته خبر داد.

فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،سورنا ستاری ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه فنی و حرفه ای زنجان، در جمع مجله کامپیوتر با بیان اینکه اقدامات اجرا شده در حوزه شرکت های دانش بنیان زنجان قابل قیاس با روزهای گذشته نیست، گفت: گواه این رشد، توسعه شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد در همه زمینه ها است.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به زنجان و با یادآوری اینکه امروز به عینه شاهد سیر تحول در استان زنجان در زمینه شرکت های دانش بنیان زنجان بودیم، اضافه نمود: آنچه که امروز مایه خوشحالی و امیدواری است، بحث اکوسیستم و زیست بوم است که با حمایت های کننده عالی دولت در استان زنجان در حال انجام است.

ستاری با اشاره به اینکه توسعه و رشد مراکز فناوری و دانش بنیان را باید به فال نیک گرفت، شرح داد: بازدیدهای امروز از دانشگاه زنجان، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فنی و حرفه ای حاکی از آن است که اتفاقات خوبی در این عرصه روی داده و امیدواریم این فرایند در حوزه های فناوری تداوم داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه، یکی از نقاط ضعف استان زنجان در حوزه شرکت های دانش بنیان را مربوط به واگذاری زمین به این شرکت ها مطرح نمود و ادامه داد: با تعامل و جدیتی که در استان وجود دارد، امیدواریم این مشکل نیز با حضور به موقع استاندار زنجان مرتفع شود.

ستاری با یادآوری اینکه در سال گذشته میزان فروش محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور 120 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 5300 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند که آمار حاکی از فرایند رو به رشد در این زمینه است.

منبع: اقتصاد ایران

به "فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید