مسکو، واشنگتن گفتگوهای محرمانه ای درباره حملات سایبری دارند

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از تاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه ای زنده در کانالی در یوتیوب گفت که روسیه و آمریکا در حال برگزاری گفتگوهای نزدیک بین دپارتمان های مربوطه شان بر سر مسئله حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی هر دو کشور هستند.

مسکو، واشنگتن گفتگوهای محرمانه ای درباره حملات سایبری دارند

آنتونوف گفت: می خواهم به شما بگویم که گفتگوهای نزدیک، جدی و محرمانه ما بین دپارتمان های مربوطه (هر دو کشور) وجود دارد.

سفیر روسیه در آمریکا یادآوری کرد که طی کنفرانس خبری اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، هیچ گونه اتهامی مبنی بر اینکه دولت روسیه پشت حملات هکری به زیرساخت های این کشور باشد، شنیده نشد. وی بعلاوه اضافه نمود که همکاران آمریکایی اش را از حملات سایبری به سرورهای روسیه مطلع نموده است.

به گزارش مجله کامپیوتر، روز گذشته رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد واشنگتن هنوز مطمئن نیست که روسیه در حمله سایبری گسترده اخیر به صدها شرکت آمریکایی دخیل باشد.

جو بایدن اعلام نموده بود: ما مطمئن نیستیم چه کسی پشت این حمله واقع شده است، تخمین و برآورد اولیه این است که دولت روسیه دخیل نیست اما هنوز مطمئن نیستیم.

شرکت امنیت سایبری هانترس لبز پیش از این تأیید نموده بود که حدود 200 شرکت آمریکایی هدف حمله سایبری یک باج افزار قرار گرفتند.

در حملات سایبری که با استفاده از باج افزار انجام می گیرد هکرها به شبکه کامپیوتری قربانی نفوذ نموده و با پیاده کردن یک سیستم رمزنویسی شده در این شبکه مانع ادامه فعالیت آن می شوند. تبهکاران در ازای کلید این نرم افزار رمزنویسی شده اقدام به باج خواهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مسکو، واشنگتن گفتگوهای محرمانه ای درباره حملات سایبری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو، واشنگتن گفتگوهای محرمانه ای درباره حملات سایبری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید