نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد اعطا شد

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری با اشاره به اهمیت نشان جغرافیایی در حوزه میراث فرهنگی گفت: 10 رده نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد اعطا شده است.

نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد اعطا شد

به گزارش مجله کامپیوتر از همدان، بهمن نامورمطلق عصر امروز در نشست تخصصی سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان همدان با بیان اینکه در تعامل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد رویکردهای خوبی هستیم، گفت: اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته چرا که هدف ما پیشروی به سوی صنایع دستی دانش بنیان است.

وی با ابراز امیدواری از استقرار شرکت های دانش بنیان در شهر لالجین بیان نمود: باید تلاش کنیم سفال لالجین را نیز با رویکرد دانش بنیان درخور عنوان جهانی بودن کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری با تأکید بر لزوم تقویت حضور جوانان در عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی بیان نمود: خوشبختانه در حال حاضر شاهد رویشی نو در حوزه صنایع دستی هستیم و در هفته آینده همایشی با حضور دانش آموختگان این حوزه برگزار می شود تا نحوه اشتغال زایی در این زمینه را آموزش دهیم و کارگاه هایی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی گفت: شرایط در اختیار دریافت فضای شرکت تصفیه برای تقویت حوزه دانش محوری در شهر جهانی لالجین فراهم آمده و کمک هایی نیز از مرکز شده تا حوزه سفال لالجین تقویت شود.

نامورمطلق با اشاره به گلایه یکی از نمایندگان سمن ها به نبود فضا برای ایجاد کارگاه های جدید در لالجین گفت: این موضوع با مسئولان ذیربط در وزارت صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشته می شود و مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: تلاش می کنیم هر شهرستانی مانند لالجین دارای یک برند بین المللی باشد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به همایش هفته آینده این سازمان در تهران بیان نمود: در این همایش از یکی از تولیدکنندگان مرواربافی به عنوان تولیدکننده برتر تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به مطالبات نمایندگان سازمان های مردم نهاد شرح داد: برخی از مطالبات مطرح شده، مطالبات سازمان های مردم نهاد نبود، مثلا مطالبه اعتبارات مطالبات بخش خصوصی بود در حالی که وظیفه اصلی سمن ها گفتمان سازی است و باید گفتمان سازی در حوزه صنایع دستی و گردشگری تقویت شود.

نامورمطلق گفت: بضاعت و نیاز در حوزه افزایش سازمان های مردم نهاد وجود دارد که امیدواریم به زودی این افزایش کمّی در تعداد سمن های این حوزه ایجاد شود.

وی بیان نمود: 10 رده نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعطا شده است.

منبع: تسنیم

به "نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد اعطا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان جغرافیایی به 10 سازمان مردم نهاد اعطا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید