پاسخ ایران به اقدام اخیر دزدان دریایی کاراییب

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در توییتی به بیانیه اخیر وزارت دادگستری آمریکا واکنش نشان داد .

پاسخ ایران به اقدام اخیر دزدان دریایی کاراییب

به گزارش مجله کامپیوتر ،سعید خطیب زاده عصر روز آدینه در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت : دزدان دریایی کاراییب علنا با آنچه به غارت برده اند فخر می فروشند. فقط یک نکته، همانطور که قبلا هم گفته ایم: این محموله متعلق به ما نبوده است. اما در هرصورت قطعا نفت شخص دیگری به سرقت رفته است. هیچ متمدنی، به دزدی افتخار نمیکند. به رژیم یاغی ایالات متحده: [بر خلاف ادعاهایتان] ابزارهای اعمال فشار شما هر روز در حال محدودتر شدن هستند، این درحالی است که در مورد انتخاب های ایران کاملا برعکس است. کافی است از مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین بپرسید!

بر اساس این گزارش ، آمریکا روز پنج شنبه اذعان کرد محموله های نفتی که اخیرا در دریا به بهانه تعلق آن به ایران، سرقت نموده بود، به قیمت 40 میلیون دلار به فروش رسانده است.

به گزارش مجله کامپیوتر، به نقل از فرانسه 24، ایالات متحده در ماه اوت 1.1 میلیون بشکه از نفت خام را با این بهانه که متعلق به ایران است و به سمت ونزوئلا می رود، توقیف کرد. حال مایکل شروین، دادستان آمریکایی در کلمبیا در تماسی تلفنی به مجله کامپیوتر گفته است: ما تخمین زده ایم که بیش از 40 میلیون دلار از فروش نفت خام آن چهار کشتی توسط ایالات متحده به دست خواهد آمد. وی اضافه نمود مقدار زیادی از این مبلغ به بودجه آمریکا برای به گفته او قربانیان تروریسم اضافه خواهد شد.

ایران همان زمان تاکید نمود که نه کشتی و نه محموله ای از نفت ایران توقیف نشده است. سفیر ایران در ونزوئلا در ماه اوت در صفحه خود در توییتر با تکذیب خبر توقیف سوخت این کشتی ها آن را جنگ روانی آمریکا توصیف کرد و ایرانی بودن نفت کش ها را رد نموده بود.

او تاکید نمود: یک دروغ و جنگ روانی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا. نه کشتی ها ایرانی هستند و نه مالک یا پرچم آن ها ارتباطی به ایران دارد. ترامپ تروریست نمی تواند حقارت و شکست خود در برابر ملت عظیم ایران را با تبلیغات دروغین جبران کند.

یک مقام مسئول نیز در واکنش به بعضی ادعاهای رسانه ای مطرح شده در مورد توقیف کشتی های نفتکش حامل محموله نفتی ایران از سوی آمریکا گفت: هیچ یک از کشتی های ایرانی یا محموله های متعلق به ایران توقیف نشده اند.

این مقام مسئول ادعاهای مطرح شده را تلاشی برای فضاسازی غیر واقعی و قدرت سازی دروغین برای آمریکا بیان کرد و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام نموده است به هرگونه اقدام خصمانه برای محدود سازی حقوق قانونی خود واکنش متقابل نشان خواهد داد و تا به امروز به هیچ کشوری اجازه اقداماتی از این دست را نداده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاسخ ایران به اقدام اخیر دزدان دریایی کاراییب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ایران به اقدام اخیر دزدان دریایی کاراییب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید