پاک سازی کلیه ها با این سبزیِ خوردنی!

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران: جعفری یکی از سبزی های خوراکی محبوب در سراسر دنیاست. خصوصیات دارویی این گیاه خصوصا زمانی که صحبت از سلامت کلیه می گردد، توسط بسیاری از افراد شناخته شده است. حتی اگر ویژگی های درمانی جعفری کافی نبود هم این ماده خوراکی از لحاظ غذایی به دلیل خوشمزگی و طعم منحصر به فردش در دنیا صندلی ویژه ای دارد. احتمالا شما همین حالا هم روش های مختلفی برای استفاده کردن از این ماده خوراکی در غذا های مختلف می شناسید. ولی اکنون زمان آن رسیده است که با مزایای جعفری برای سلامت کلیه ها آشنا شوید.

پاک سازی کلیه ها با این سبزیِ خوردنی!

نقش کلیه در بدن چیست؟

کلیه ها در اصل نوعی فیلتر خون برای بدن محسوب می شوند و 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در حال فعالیت هستند. این اندام ها هر آنچه را که وارد بدن می شود، مورد پردازش قرار داده و مواد خوب را از بد جدا می نمایند. بعد از تمام شدن کار کلیه ها، ضایعات به وسیله ادرار از بدن خارج می شود.

عادات روزانه شما که شاید شامل رژیم غذایی حاوی مواد مغذی کامل باشد یا نباشد، سبک زندگی کم تحرکی داشته یا نداشته باشید، می تواند تجمع مواد سمی و آلوده در بدن را افزایش دهد. این مسئله کلیه ها را وادار می نماید تا بیش از اندازه فعالیت نمایند؛ بنابراین علاوه بر دنبال کردن سبک زندگی سالمتر، یکی از روش های بهینه کردن کارکرد ارگان های بدن این است که از روش های طبیعی بهره ببرید. جعفری خصوصیات شگفت انگیز خود را مدیون وجود مقدار زیادی از ویتامین کا، ویتامین آ، ویتامین ث، فولیک اسید و آهن است. حتما حدس می زنید که وجود همه این ویتامین ها برای حفظ سلامت بهینه کلیه ها ضروری هستند.

مزیت های جعفری برای کلیه

جعفری سلامت کلیه ها را افزایش می دهد

جعفری ادرار آور است و به دفع مایعات بدن یاری می نماید. تاثیر جعفری به دلیل آنکه مواد زاید و سمی را از بدن خارج نموده و ویتامین و مواد معدنی بیشتری را وارد بدن می نماید، در این فرآیند سودمند است. از طرفی دیگر جعفری به جلوگیری از سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا یاری می نماید.

جعفری خصوصیت ضد التهابی دارد

جعفری حاوی ترکیبات فعالی مانند apigenin است که یک ماده ضد التهابی به شمار می رود. همچنین این سبزی خوراکی مقدار زیادی فلاونوئید دارد که به عنوان آنتی اکسیدان های قوی برای بدن شناخته می شود. جعفری غنی از ویتامین ث و کوئرستین است که یکی دیگر از آنتی اکسیدان های طبیعی ضد التهابی محسوب می شود.

جعفری دفع مواد زائد را افزایش می دهد

علاوه بر فوایدی که جعفری برای سلامت کلیه دارد، حاوی آنتی اکسیدان بوده و مزایای مهمی برای گوارش دارد. جعفری هضم، گوارش و عملکرد کلیه را تحریک می نماید که بخشی از فرآیند کلی دفع و حذف مواد سمی به شمار می روند. اساسا جعفری گوارش کلی و دفع موثر ضایعات را تقویت می نماید. باید بدانید که برگ های جعفری نوعی داروی ضد نفخ محسوب می شوند؛ بنابراین با جلوگیری از تشکیل گاز در دستگاه گوارش باعث از بین رفتن نفخ شکم می گردند.

جعفری باعث از بین رفتن سنگ کلیه می شود

سنگ کلیه به دلیل رسوب و ته نشینی مواد معدنی درون کلیه یا مجاری ادراری تشکیل می شود. این مشکل ممکن است برای هر فردی به وجود آید، ولی در مردان بین سنین 30 تا 50 سال احتمال بیشتری برای ابتلا به این سنگ وجود دارد.

از آنجایی که جعفری حاوی مقدار زیادی سدیم است، فشار خون را ثابت نموده و همچنین از مسائل کلیوی و سیستم قلبی عروقی جلوگیری می نماید. به یاد داشته باشید که فشار خون بالا می تواند موجب آسیب و سفت شدگی رگ های خونی در کلیه شود و همین مسئله منجر به تجمع ضایعات ناخواسته و تشکیل سنگ شود.

در رابطه با این معضل جعفری مانع از تجمع کلسیم اکسالات (رایج ترین دلیل تشکیل سنگ) در کلیه می شود. این فایده جعفری به دلیل تاثیرش بر فشار خون و فیلتر کردن کلیه به وجود می آید.

یک ماده ادرار آور طبیعی است

در نهایت جعفری یک ماده ادرار آور طبیعی و با تاثیر بالا محسوب می شود. به این معنی که میزان ادرار را افزایش داده و احتباس آب درون بدن را کاهش می دهد. جعفری به دنبال این ویژگی به دلیل کم کردن رسوبات و افزایش حذف و دفع پاتوژن ها برای کلیه ها اثر پاک نمایندگی دارد.

شاید باورتان نشود، ولی بذر های جعفری هم به خودی خود مدر هستند. آن ها دفع آب بدن را زیاد می نمایند و بنابراین احتباس مایعات در بدن کم می شود. تاثیر ادرار آوری این سبزی خوراکی به دلیل وجود دو عنصر به وجود می آید: آپیول و میریستیسین. در کنار عملکرد های دیگر، این بذر ها به دفع مواد سمی، سدیم اضافی و آب تجمع یافته در بدن یاری می نمایند. همه این موارد عملکرد کلیه ها را بهبود می بخشد.

جعفری نوعی سبزی خوراکی محسوب می شود که غنی از مواد مغذی بوده و باکتری، قارچ و انگل را از بدن دور نگه می دارد. بهتر است هرچه زودتر این ماده خوراکی مفید را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

منبع: steptohealth

منبع: برترین ها

به "پاک سازی کلیه ها با این سبزیِ خوردنی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک سازی کلیه ها با این سبزیِ خوردنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید