پروتکل های بهداشتی جشنواره فیلم فجر تایید شد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در این جشنواره توضیح داد.

پروتکل های بهداشتی جشنواره فیلم فجر تایید شد

سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد، دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر در برنامه خبر شبکه چهار درخصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جشنواره گفت: ما تلاش کردیم حدبیشتر رعایت پروتکل ها اتفاق بیفتد. در دو روزی که پشت سر نهادیم هم در پردیس ملت، برج میلاد و سینماهای مردمی شهر تهران موارد لازم رعایت شده است. البته چند خبر پیرامون شرایط برپایی جشنواره منتشر شد که صحت نداشت و دوستان از وزارت بهداشت آمدند و شرایط را دیدند و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی را تصدیق کردند.

او افزود: در بیشتر سینما ها تب سنجی انجام می شد، به علاوه از امروز هم تب سنج های اهدایی به تمام سینماها فرستاده شده است و از فردا سینماها تب سنج های اهدایی جشنواره را هم در اختیار خواهند داشت.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینماها حضور دارند و همه موارد به آن ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت کنند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده کنند. استفاده از تنقلات مجاز نیست و فاصله دو در میان در همه سینماها صندلی ها هم الزامی است. از طرفی صندلی های بیش از ظرفیت 30 درصد از سالن خارج شده اند و امکان استفاده از سالن بیش از 30 درصد ظرفیت وجود ندارد. فضای سینماها ضدعفونی شده اند. هیچ نگرانی از بابت رعایت پروتکل ها در هیچ کدام از سینماها وجود ندارد و این اطمینان را می دهم که همه موارد را رعایت کنیم.

دبیر جشنواره با اشاره به نحوه رعایت شیوه نامه ها در سینماهای مردمی خارج از تهران افزود: سینماهای مردمی فروش گیشه ندارند و تمام فروش از طریف سامانه های اینترنتی انجام می شود پس هیچ تجمعی در لابی (سالن انتظار) سینماها نداریم و موارد بهداشتی مانند رعایت سقف 30 درصد ظرفیت سالن رعایت می شود. سایت های بلیت فروشی تا سقف 30 درصد ظرفیت سالن ها فروش دارند و بیش از آن سایت قفل می شود و امکان خرید ندارد. ما موارد بهداشتی را مدام به ناظران متذکر می شویم.

او ادامه داد: برای پانزدهم بهمن هم که در 81 سینما خارج از تهران نمایش داریم، تمام موارد پروتکلی به سینماها ابلاغ شده است. دعا می کنم شرایط به بهترین شکل پیش برود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پروتکل های بهداشتی جشنواره فیلم فجر تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل های بهداشتی جشنواره فیلم فجر تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید