کشف ایراد امنیتی بسیار خطرناک در واتساپ

به گزارش مجله کامپیوتر، محققان ایراد امنیتی بسیار خطرناکی را در واتساپ کشف کردند که باعث دسترسی کامل هکرها به حساب کاربری افراد می گردد.

کشف ایراد امنیتی بسیار خطرناک در واتساپ

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از مجله کامپیوتر، پیامرسان واتساپ در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین و عظیم ترین پیامرسان های دنیا تبدیل شده است و همین موضوع باعث شده حتی کوچک ترین ایرادی در این پیامرسان مورد توجه قرار گیرد. به تازگی اخباری در فضای مجازی منتشر شده است که اعلام می نماید واتساپ دارای یک ایراد نرم افزاری بسیار خطرناک است که 2 میلیارد کاربر آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

ایراد جدید کشف شده در واتساپ به هکرها اجازه می دهد با دسترسی به شماره تلفن کاربر و ورود به حساب واتساپ آن ها از امکان ورود مجدد کاربر به حسابش جلوگیری گردد. لازم به ذکر است اخبار منتشر شده نشان می دهد اعمال احراز هویت دو مرحله ای روی حساب کاربری افراد نیز مانع این نقص امنیتی نخواهد شد.

سکوت فیسبوک در رابطه با نقص امنیتی موجود در واتساپ

بسیاری از کارشناسان امنیت شبکه وجود این نقص امنیتی برای پیامرسانی که بیش از 2 میلیارد نفر کاربر دارد ر یکی از بدترین اتفاقات دانستند و اعلام نمودند شرکت فیسبوک به عنوان مالک این پیامرسان باید جوابگوی آن باشد. با این حال هنوز شرکت فیسبوک نسبت به این نقص امنتیی واکنشی نشان نداده و تعیین نیست چه زمانی و با استفاده از کدام وصله امنیتی میخواهد این نقص را رفع کند.

لازم به ذکر است مدتی پیش بود که شرکت فیسبوک اعلام نمود میخواهد در قوانین حریم خصوصی واتساپ تغییراتی را اعمال کند و تمامی کاربران این پیامرسان باید آن ها را تایید نمایند. قوانین جدید واتساپ مواردی مانند رصد موقعیت مکانی، ذخیره بعضی اطلاعات کاربران و چند مورد دیگر می شد که با مخالفت تعداد بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی همراه شد و اجرای این قوانین به تاخیر افتاد.

با این حال باید منتظر بود و دید شرکت فیسبوک نسبت به انتشار خبر باگ امنیتی موجود در واتساپ چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف ایراد امنیتی بسیار خطرناک در واتساپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ایراد امنیتی بسیار خطرناک در واتساپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید