اظهارات تازه ترامپ درباره مأموریت سناتور آمریکایی برای گفت وگو با ظریف

به گزارش مجله کامپیوتر، ایسنا نوشت: رئیس جمهورآمریکا گفت که او اجازه دیدار سناتور رند پاول با وزیر امورخارجه ایران را داده است.

اظهارات تازه ترامپ درباره مأموریت سناتور آمریکایی برای گفت وگو با ظریف

به نوشته نشریه پولتیکو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه در جمع مجله کامپیوتر در پاسخ به سوالی درباره دیدار رند پاول سناتور جمهوری خواه آمریکایی با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران گفت که این سناتور از او خواسته بود تا در گفت وگوها با ظریف حضور داشته باشد و ترامپ نیز این درخواست را قبول نموده است.

پولتیکو هفته گذشته گزارش داد که این سناتور جمهوری خواه از ایالت کنتاکی که از مدت ها پیش حامی سیاست های مداخله جویانه ترامپ در ایران بوده است از او خواسته بود تا اجازه دیداری با وزیر امورخارجه ایران را با این امید که از تشدید تنش ها جلوگیری کند، بدهد.

ترامپ پیشتر گفته بود که از برنامه ها درباره حضور رند پاول در گفت وگوها با ایران مطلع نیست اما وی روز آدینه در پاسخ به سوالی درباره طرح دولت برای کاهش تنش ها پس از توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران اذعان داشت که خودش اجازه این دیدار را داده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: رند از دوستان من است. او از من پرسید آیا می تواند در گفت وگوها حضور داشته باشد و پاسخ مثبت بود. اگر سایر سناتورها نیز چنین درخواستی داشته باشند منوط به اینکه چی کسی باشد، احتمالا خواهم پذیرفت.

وی که پس از بارها انتقاد از توافق هسته ای انتها در ماه مه 2018 از این توافق خارج شد بار دیگر به انتقاد از توافق پرداخت و آن را تمسخرآمیز توصیف کرد.

دونالد ترامپ همچنین پس از خروج یک جانبه از توافق هسته ای تحریم ها علیه ایران را بازگرداند و حتی تحریم های جدیدی علیه این کشور اعمال کرد. وی با ادعای اینکه ایران هم اکنون درگیر یک مشکل بزرگ است، گفت: اتفاقات بد زیادی برای آنها روی داده است. مرتب کردن اوضاع کار ساده ای است یا برای ما بسیار ساده است که وضعیت را بدتر کنیم.

رئیس جمهور آمریکا بارها ادعا نموده که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است.

پایگاه خبری المانیتور شامگاه آدینه در گزارشی به نقل از منابع مطلع مدعی شد که سناتور رند پاول با وزیر امورخارجه ایران در جریان سفر او به نیویورک دیدار نموده است تا درباره چشم انداز گفت وگوهای احتمالی میان تهران و واشنگتن رایزنی کند.

محمد جواد ظریف روز پنج شنبه به مجله کامپیوتر گفت که طی هفته گذشته در نیویورک با چند تن از اعضای کنگره دیدار داشته است اما با اعضای دولت یا نماینده ای از سوی آنها، خیر.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اظهارات تازه ترامپ درباره مأموریت سناتور آمریکایی برای گفت وگو با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات تازه ترامپ درباره مأموریت سناتور آمریکایی برای گفت وگو با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید