افزایش کلاس های مدرسه تلویزیونی به 40 کلاس، شبکه 4 به یاری آموزش آمد

به گزارش مجله کامپیوتر، از روز شنبه 17 اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی پخش کننده برنامه های درسی دانش آموزان، روزانه 28 کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه مشخص ؛برگزارکننده 10 تا 12 کلاس در طول روز خواهد بود.

افزایش کلاس های مدرسه تلویزیونی به 40 کلاس، شبکه 4 به یاری آموزش آمد

به گزارش گروه فرهنگی مجله کامپیوتر، با توجه به شیوع ویروس کرونا، سازمان صدا و سیما در راستای رسالت خود و پیرو دستور ریاست سازمان از هفته گذشته با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، آموزش تلویزیونی در قالب طرح جهاد آموزشی را برای دانش آموزان در دستور کار خودش قرار داد.

بنا بر این گزارش، احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش با بیان اینکه این طرح در فاز اول با دایر شدن 10 کلاس آغاز به کار کرد اضافه نمود: با توجه به احتیاج دانش آموزان و استقبال گسترده از آن این تعداد تا 16 کلاس در روز افزایش یافت و حالا قرار است از ابتدای هفته آینده، تعداد آن ها به 40 کلاس روزانه برسد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، از روز شنبه 17 اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی این طرح روزانه 28 کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه مشخص؛ برگزارکننده 10 تا 12 کلاس در طول روز خواهد بود.

برنامه پخش شبکه آموزش

کلاس های متوسطه اول، آموزش ابتدایی و متوسطه دوم در رشته های تجربی و ریاضی در شبکه آموزش برگزار می گردد. بر این اساس همه روزه از ساعت هشت صبح تا 9/30 چهار کلاس متوسطه اول برگزار خواهد شد و از ساعت 10/30 تا 14/30 هم دانش آموزان پایه ابتدایی آموزش خواهند دید. پس از آن نیز مرحله اول آموزش متوسطه دوم آغاز می گردد که تا ساعت 15/30 تداوم پیدا می نماید. بخش دوم آموزش متوسطه دوم نیز از ساعت 22 آغاز شده و به مدت یک ساعت تداوم خواهد داشت

برنامه درسی یار کمکی شبکه آموزش

شبکه چهار هم به عنوان شبکه مشخص، قسمتی از بار جهاد آموزشی را بر دوش می کشد. کلاس های متوسطه دوم در مقاطع علوم انسانی و معارف اسلامی و همچنین کار و دانش همه روزه از ساعت هشت الی 9 صبح، 10 الی 12 ظهر و البته 13 الی 15 بعدازظهر در این شبکه برقرار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش کلاس های مدرسه تلویزیونی به 40 کلاس، شبکه 4 به یاری آموزش آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کلاس های مدرسه تلویزیونی به 40 کلاس، شبکه 4 به یاری آموزش آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید