امید آخرین چیزیست که در پرسپولیس خواهد مرد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - پرسپولیس در روزی که علی شجاعی را در سمت چپ خط دفاعی داشت، نمایشی هجومی را مقابل صنعت نفت ارائه کرد اما در مقابل شاگردان منصوریان مغلوب شد تا فاصله اش با صدر جدول به شش امتیاز افزایش یابد.

امید آخرین چیزیست که در پرسپولیس خواهد مرد

به گزارش ورزش سه، این باخت موجی از انتقاد و ناامیدی را در بین گروهی از طرفداران پرسپولیس ایجاد نموده اما بازیکن چپ پای قرمزها این را باور ندارد و تصور می نماید که طرفداران، همگام با بازیکنان و کادرفنی، امیدوارانه اتفاقات باشگاه را دنبال می نمایند و در حال حمایت از تیم برای پیروزی در بازیهای بعدی و رسیدن به صدر جدول هستند.

او در تبادل نظری امروز با خبرنگار ما در حالی که به سمت زمین تمرینی پرسپولیس می رفت، به سوالات پیرامون شرایط پرسپولیس و بعلاوه شکست در آبادان پاسخ داده است. این تبادل نظر را می خوانید:

* مقابل صنعت نفت شکست خوردید و برخی از طرفداران اعتقاد دارند علاوه بر باخت، نمایش خوبی هم نداشتید.

طبق آماری که وجود دارد و عملکردی که داشتیم مستحق این بودیم که با اختلاف دو گل بازی را ببریم اما متاسفانه بی دقتی کردیم و موقعیت های زیادی از دست دادیم. موقعیت های زیادی داشتیم که باید استفاده می کردیم. در بازی ای که میهمان هستی اگر از موقعیت ها استفاده نکنی تیم حریف انرژی می گیرد و به ضررت تمام می گردد؛ حتی از یک موقعیت هم نباید بگذری اما متاسفانه ما از 5-6 موقعیت صد در صد گل گذشتیم و چوب آن را هم خوردیم.

* قبل از آغاز بازی می دانستید استقلال بازی خود را برده است؟

من واقعا بازی ها را پیگیری نمی کنم. باید تمرکزمان روی کار خودمان باشد و بازی استقلال یا بازی های دیگر را اصلا دنبال نمی کنیم چون اگر تمرکزمان را جای دیگری تلف کنیم روی کارمان تاثیر می گذارد. فقط روی بازی های خودمان متمرکز هستیم و نتیجه بازی استقلال را هم نمی دانستیم.

* من فکر می کردم نتیجه را فهمیده اید و آن اشتباه حامد لک به همراه نتیجه بازی استقلال، یک فشار روی تیم ایجاد نموده.

حامد لک گلری است که خودش را در آسیا نشان داده. به هر حال فوتبال است و روی بدش را حامد نشان داد. نباید کلین شیت هایی که در آسیا نموده و بازی های درخشانی که داشته را فراموش کنیم. فوتبال است و یک روز، روز یک بازیکن نیست. ما خوب و هجومی آغاز کردیم و آماده بودیم که یک بازی خیلی خوب و همراه با سه امتیاز داشته باشیم. خیلی خوب هم تیم صنعت نفت را بررسی نموده بودیم و آمادگی برد را داشتیم و حتی بعد از گل اول هم ما کاملا حمله کردیم و موقعیت های زیادی هم در دو نیمه داشتیم ولی وقتی توپ به گل نرود قطعا شما بازنده بازی هستی. وقتی توپ ها گل نمی گردد این اتفاقات هم می افتد. یک اتفاق در ابتدای بازی برای حامد لک افتاد اما حامد گلر قوی است و خودش را در آسیا هم نشان داده است. برخی مواقع فشاری روی بازیکن است یا روزش نیست و متاسفانه این اتفاق رخ می دهد اما ما اگر از موقعیت هایمان استفاده می کردیم شاید جبرانی برای حامد هم می شد. کوششمان را کردیم و بین نیمه هم، هم قسم بودیم که کوشش کنیم و گل بزنیم اما متاسفانه از موقعیت ها استفاده نکردیم و بازی خیلی مهمی را از دست دادیم.

* آیا قبول داری که این باخت یک موج ناامیدی را بین طرفداران ایجاد نموده؟ و اصلا از داخل تیم به جو هواداری چه نگاهی می گردد؟

یک تفاوتی که پرسپولیس با تیم های دیگر دارد این روزهایش است. اگر شما تاریخ به تاریخ پرسپولیس نگاه کنید می بینید شش امتیاز عقب بودند و قهرمان شدند، مقابل الدحیل باید سه گل می زدند و در سه دقیقه زدند، در دربی در ده دقیقه سه گل زدند و... . هر بازیکنی که می آید در این شرایط قرار می گیرد. الان در جو تیم ما هیچ ناامیدی وجود ندارد. درست است که برخی طرفداران خیلی ناراحت هستند اما حتی در جو اینستاگرام هم من ناامیدی نمی بینم.

* اوضاع داخل تیم چطور است؟

از لحاظ داخل تیمی که هیچ ناامیدی نداریم و قوی تر از قبل هم شده ایم. ما 9 هفته داریم و یک بازی رو در رو داریم. خیلی خیلی قوی تر از قبل هستیم و اتفاقا تنها چیزی که در تیم و فضای مجازی نمی بینم ناامیدی است. این مسئله مثبتی است که در تیم ما وجود دارد و من تا آخرین لحظه و تا آخرین نفس و تا زمانی که شانس برای قهرمانی وجود داشته باشد می جنگیم؛ چه اختلاف شش امتیاز باشد و چه سه امتیاز هیچ تفاوتی برای ما ندارد. 9 هفته و 27 امتیاز وجود دارد که امتیاز کمی نیست و بازی رو در رو با استقلال هم یک پوئن است چون باعث می گردد که خیلی چیزها جابجا گردد. تیم ما کاملا از لحاظ درونی امیدوار است؛ با صحبت هایی که من در تیم می بینم تنها چیزی که در تیم ما وجود ندارد ناامیدی است. ما امیدوار و خوشبین هستیم و تا آخرین لحظه در کنار هم می جنگیم.

* اتفاقا در بین تمام انتقاداتی که برخی طرفداران و کارشناسان دارند، نکته مثبت این است که نسبت به فصل گذشته سه امتیاز بیشتر دارید.

ما نسبت به سال گذشته امتیاز بیشتری گرفته ایم. به اتفاقاتی که افتاد و امتیازاتی که دادند کمی کار را سخت کرد کاری ندارم ولی ما هم از پارسال امتیاز بیشتری گرفته ایم و هم بازی با صنعت نفت کاملا بازی یکطرفه بوده است؛ وقتی 70 درصد مالکیت توپ، 13 شوت و 500 پاس داشته ایم احتیاجی به شرح ندارد. ما فقط باید زمانی که بازی 1-0 بود از 13 شوت، دو شوت را تبدیل به گل می کردیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد اما چیزی هم تغییر نکرد. بازی هایی که داریم مخصوصا بازی رو در رو می توانند به ما یاری نمایند و همه چیز را تغییر بدهند. احتیاج به صبر دارد تا اتفاقات خوب برای تیم ما بیفتد چون آمار و عملکردی که ارائه می دهیم امیدوار نماینده است و این به ما امید می دهد که در بازی های آینده بتوانیم پیروز باشیم.

* الان حرف از دربی می گردد اما خب یک بازی مهم قبل از شهرآورد دارید. بازی خارج از خانه است و اگر نتیجه نگیرید واقعا کار خیلی سخت خواهد شد.

مهم تر از بازی دربی، بازی نفت مسجدسلیمان است. اینطور نیست که بگوییم دربی اولویت باشد و اولویت نفت مسجدسلیمان است چون برد و سه امتیاز آن به دربی ای که ما منتظر آن بودیم یاری می نماید. برد نفت مسجدسلیمان از همه چیز برای ما مهم تر است و بعد از آن قطعا در دربی محکوم به برد هستیم تا به چیزی که از لحاظ فنی و فوتبالی لیاقت آن را داریم برسیم. ما از لحاظ فنی و فوتبال از همه تیم ها بالاتر هستیم. در دربی باید خیلی چیزها را به نمایش بگذاریم تا بتوانیم حقمان را بگیریم. برد در آن بازی خیلی به ما یاری خواهد نمود که در هفت بازی بعد از دربی امتیازات لازم را بگیریم و قهرمان شویم. الان به دربی فکر نمی کنیم؛ بازی با نفت مسجدسلیمان بازی خیلی سختی است ولی برای رسیدن به دربی که همه برایش آماده هستیم، اول باید از پل اول که بازی با نفت مسجدسلیمان است با پیروزیت بگذریم و پس از آن در دریی حرف هایی برای گفتن خواهیم داشت.

* فکر می کنم در این دربی شما احتیاج بیشتری به برد دارید و شاید همین تمایل به پیروزی، برگ برنده پرسپولیس در این بازی باشد. قبول داری؟

بله البته در تمام دربی ها هیچکس برای مساوی وارد نمی رود اما شاید احتیاط وجود داشته است. در این بازی هم قطعا احتیاط وجود دارد و اینطور نیست که بی مهابا حمله کنیم ولی قطعا ما احتیاج مبرم به پیروزی در این بازی داریم و برد دربی از همه لحاظ ما را به حدول برمی گرداند و امیدمان را چند برابر خواهد نمود. ما خیلی منتظر روز این بازی بوده ایم و این مسئله برای بعد از باخت مقابل نفت آبادان نیست، ما از قبل تر منتظر این بازی بودیم و خودمان را آماده نموده ایم. انشاالله که بتوانیم با پیروزی در این بازی به جدول برگردیم. به شخصه بی صبرانه منتظر این بازی هستم که انشاالله بتوانیم بازی را ببریم.

* قبل از بازی صنعت نفت هم یک پاس گل در بازی مس رفسنجان دادی که درباره اش حرف نزدیم. چرا خودت به توپ ضربه نزدی؟

بازی قبلی هم من بعد از مصدومیت میلاد اتفاقی وارد زمین شدم و سعی کردم که تاثیرگذار باشم و خدا را شکر می کنم که آن رخ داد. اگر من آن توپ را می زدم 50 درصد گل نمی شد؛ پاس دادن در این مواقع خیلی بهتر از این است که وقتی 50 درصد شانس داری و تیم احتیاج به برد دارد خودخواهانه توپ را بزنی. برای شخص من همواره و در همه حالات پاس دادن مهم تر است. من پاس گل را بیشتر از گل دوست دارم و چنین مواقعی هم منفعت تیم مهم است. اینکه چه بازیکنی گل بزند قطعا در اولویت دوم قرار می گیرد و من در آن لحظه به این فکر کردم و وقتی مهدی هم صدایم کرد و دیدم موقعیت بهتری نسبت به دارد او را انتخاب کردم و از انتخابم هم راضی هستم. اگر غیر از این انتخاب می کردم خیانت به تیم بود. این مسئله باید برای همه بازیکنان اتفاق بیفتد و بازیکنی که تیم برایش مهم باید در این مواقع این انتخاب ها را انجام می دهد. امیدوارم که در بازی های آینده هم چنین اتفاقاتی برای شخص خودم رخ بدهد و خیلی راضیم که توانستیم بازی با مس رفسنجان را هم ببریم؛ آن بازی هم، بازی مهمی بود.

* تو در این دو سال به علت مصدومیت یا شاید ترافیک شدید خط دفاعی و هجومی، نیمکت نشین بودی اما هیچ اعتراضی نکردی.

من وظیفه ام را انجام داده ام. دوست دارم وقتی بازی می کنم تاثیرگذار باشم. در نیمکت نشینی در پرسپولیس هم برای هیچ بازیکنی نباید اعتراضی وجود داشته باشد. کاملا حرفه ای است که وقتی شما نیمکت نشین می شوی کوششت را بیشتر کنی و هر وقت هم بازی کردی بتوانی کوششی که کردی را به نمایش بگذاری. من هم همواره سعی کردم از این قاعده استفاده کنم؛ وقتی بازی نکردم سعی کردم کوشش و تمریناتم را بیشتر کنم و وقتی هم بازی کردم سعی کردم برترین فرم خودم را نمایش بگذارم.

* تو تجربه بازی و برد در دربی را داری اما سال جاری انگار هم دربی هم کورس قهرمانی یک حس و حال کری خوانی شدیدی دارد.

در داخل تیم کری نداریم اما قطعا از بازی بعد کوششمان را بیشتر خواهیم کرد چون سال جاری با سال قبل فرق دارد به این علت که ما را خیلی اذیت کردند و به ما آسیب زدند. این روحیه در تیم وجود دارد که بیشتر کوشش کنیم. وقتی شما بیشتر تحت فشار باشی، دوست داری بیشتر کوشش کنی تا خیلی چیزها را نشان بدهی. ما هم باید بیشتر کوشش کنیم چون ما تیمی هستیم که از لحاظ فنی بازی هایمان را نشان داده ایم و همه کارشناسان متوجه هستند که چه تیمی بهتر است. همه در تیم این صحبت را انجام می دهند که باید کوششمان را بیشتر کنیم.

* در داخل تیم هم این حس کری خوانی نسبت به رقیب وجود دارد؟

من نام این را کری خوانی نمی گذارم. پرسپولیس 5 سال اخیر قهرمان شده و ما احتیاج به کری نداریم و اگر کوشش کنیم و به چیزی که لیاقتمان است برسیم، احتیاج به کری نداریم. امیدوارم که با تمرکز بازی با نفت مسجدسلیمان و دربی را ببریم و انشاالله با اتحادی که در تیممان وجود دارد بتوانیم پیروز باشیم.

* با طرفداران چه صحبتی داری؟

امید آخرین چیزی است که در تیم ما خواهد مرد. مطمئن باشند که ما تمام کوششمان را می کنیم که آنها را راضی کنیم و پیروزی در هر بازی اهمیت زیادی دارد. امیدوارم همواره حامی تیم باشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "امید آخرین چیزیست که در پرسپولیس خواهد مرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید آخرین چیزیست که در پرسپولیس خواهد مرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید