انتخابات محلی شهرداران و شوراهای شهری در ژاپن

به گزارش مجله کامپیوتر، دومین دور انتخابات محلی شهرداران و شوراهای شهری و نیز انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان ژاپن شروع شد.

انتخابات محلی شهرداران و شوراهای شهری در ژاپن

باور بر آن است که این دو انتخابات مقدمه ای برای انتخابات مجلس سنای ژاپن هستند که قرار است تابستان سال جاری برگزار گردد.

از ساعت هفت بامداد یکشنبه به وقت محلی، مراکز اخذ رأی کار خود را شروع کردند. در مجموع 721 مورد انتخابات برای برگزیدن شهرداران و نیز کرسی های شوراهای شهری در جریان است.

در انتخابات میان دوره ای حوزه شماره سه اوکیناوا، تکلیف کرسی متعلق به دنی تاماکی، استاندار فعلی، که خالی مانده است، مشخص خواهد شد. این حوزه انتخاباتی در بر گیرنده ناحیه هِنوکو از شهر ناگو می باشد که عملیات پروژه خاکریزی دولت مرکزی در آن در دست انجام است. این عملیات به منظور نقل مکان پایگاه هوایی فوتنما متعلق به تفنگداران دریایی آمریکایی انجام می گیرد. نقل مکان برنامه ریزی شده این پایگاه عملا تبدیل به مسئله عمده ای بین جناح حاکم بر کشور و نیز احزاب مخالف آن شده است.

انتخابات میان دوره ای حوزه شماره 12 اوساکا به خاطر درگذشت یکی از اعضا حزب لیبرال دموکرات، حزب اصلی ائتلاف حاکم، انجام می گیرد. در این حوزه انتخاباتی، چهار نامزد با یکدیگر رقابت داغی دارند. محتمل است نتایج این دو انتخابات میان دوره ای بر نحوه اداره دولت توسط شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، و نیز استراتژی احزاب در دوره پیش از برگزاری انتخابات مجلس سنا تأثیرگذار باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتخابات محلی شهرداران و شوراهای شهری در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات محلی شهرداران و شوراهای شهری در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید