انتقاد عارف از اصلاح طلبان ؛ تخریب هایشان بی سابقه بود ، ما در مجلس اکثریت نبودیم

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فراکسیون اکثریت مجلس را در اختیار نداشت، گفت: تخریب و تضعیف فراکسیون امید آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی سابقه بوده است که امیدوارم این تخریب ها هدفمند و با انگیزه های شخصی نبوده باشد.

انتقاد عارف از اصلاح طلبان ؛ تخریب هایشان بی سابقه بود ، ما در مجلس اکثریت نبودیم

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از امیدنامه، محمدرضا عارف روز دوشنبه در نشست مشترک شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با هیات رییسه فراکسیون امید با اظهار خشنودی از برگزاری این جلسه بر ضرورت تداوم اینگونه جلسات برای هم اندیشی و همفکری در درون خانواده اصلاحات تاکید نمود و گفت: بهتر بود جلسات همفکری بین فراکسیون امید و نهادهای اصلاح طلبی همچون شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بیشتر برگزار می شد تا از نظرات و پیشنهادهای همفکرانمان بهتر استفاده می کردیم.

عارف اضافه نمود: بعضی دوستان اصلاح طلب به جای تعامل و همفکری در جلسات، در فضای مجازی و رسانه ها مطالب خود را مطرح می نمایند که مطمئنا این روش وحدت و یکپارچگی جریان اصلاح طلب را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی، فراکسیون متبوع خود را منشعب از لیست امید در جریان انتخابات مجلس دانست و اظهار داشت: تشکیل لیست امید براساس رویکرد ائتلافی و راهبرد سلبی یعنی ائتلاف با حامیان دولت و آن هم ائتلاف با حزب اعتدال و توسعه صورت گرفت تا در مجلس دهم افراد تند و افراطی حضور پیدا ننمایند.

  • ما در مجلس اکثریت نبودیم

عارف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس دهم به دنبال تشکیل فراکسیونی با نام فراکسیون اصلاحات بودیم اما بعضی پیشنهاد نام امید را برای فراکسیون مطرح کردند که در نهایت نام امید برای فراکسیون انتخاب شد. در نخستین جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید که در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار گردید عده ای زیرکانه تعداد اعضای جلسه را به صورت انحرافی و برای اینکه مبنایی گردد برای وزن این فراکسیون مطرح کردند و همان عدد هم بعدها مبنایی برای متهم کردن فراکسیون امید به ناکارآمدی شد در حالی که ما در مجلس اکثریت نبودیم.

رییس فراکسیون امید با برشمردن راهبردهای 3گانه فراکسیون امید بیان کرد: حفظ و ارتقاء سرمایه اجتماعی فراکسیون امید، اعتقاد جدی به خرد جمعی و پایبندی به شعار امید و آرامش از راهبردهای فراکسیون امید بود که از زمان تشکیل مجلس دهم تا به امروز کوشش کردیم براساس این 3 راهبرد فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه در فراکسیون امید هیچ کس برای خود حق ویژه قائل نیست، توضیح داد: یکی از پیروزیت های فراکسیون امید انسجام خوب فراکسیون است اگرچه همیشه با عضوگیری از فراکسیون امید کوشش شد میان ما شکاف ایجاد نمایند اما پیروز نشدند.

رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهت گیری فراکسیون امید نتیجه گرایی است به تعداد جلسات ارکان مختلف فراکسیون امید اشاره نمود و توضیح داد: براساس آمار موجود یکی از منظم ترین فراکسیون های مجالس دهگانه از حیث برگزاری منظم ارکان مختلف اعم از هیات رییسه، شورای مرکزی و مجمع عمومی، فراکسیون امید است و تا به امروز 305 جلسه ارکان مختلف فراکسیون امید برگزار گردیده است.

عارف با اشاره به تاثیرگذاری اعضای فراکسیون امید در شوراهای تخصصی از جمله شورای نظارت بر انتخابات شوراها، کمیسیون ماده 10 احزاب، هیات نظارت بر مطبوعات و شورای پول و اعتبار، اعلام نمود: در طرح ها و لوایح مهم تصمیمات فراکسیون عمدتا نتیجه بخش بود مانند طرح عفو عمومی، طرح کاهش مجازات اعدام متهمان قاچاقچان مواد مخدر، طرح کاهش محکومیت مجازات حبس تعزیری، اصلاح قانون جرم سیاسی، تشدید مجازات اسیدپاشی، اخذ تابعیت ایرانی برای فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی و همینطور طرح تشکیل اجتماعات اعتراضی.

  • تخریب فراکسیون امید از سوی بعضی اصلاح طلبان بی سابقه بود

عارف همچنین عدم تعامل و ارتباط نزدیک نخبگان و احزاب اصلاح طلب با فراکسیون امید را یکی از مهم ترین چالش های این فراکسیون دانست و تاکید نمود: تخریب و تضعیف فراکسیون امید و اعضای این فراکسیون، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی سابقه بوده است که امیدوارم این تخریب ها هدفمند و با انگیزه های شخصی نبوده باشد.

در این جلسه که به میزبانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار گردید، فاطمه سعیدی سخنگوی فراکسیون امید درباره فعالیت کمیته های مختلف این فراکسیون از جمله کمیته برطرف حصر گزارشی ارائه کرد.

محمدعلی وکیلی دیگر عضو هیات رییسه فراکسیون امید از خودزنی در جریان اصلاح طلب گلایه کرد و گفت که در مقطعی اصلاحات جامعه محور مطرح بود و اکنون اصلاحات در ساختار قدرت برای تاثیرگذاری بیشتر مطرح است.

عبدالکریم حسین زاده نیز طی سخنانی چگونگی تاثیرگذاری فراکسیون امید در اجلاسیه های مختلف را تشریح کرد و گفت: زمانی که در اجلاسیه دوم نامزدی برای ریاست مجلس مطرح نکردیم عده ای گفتند چرا برای نشان دادن هویت خود نامزدی معرفی نکردید زمانی هم که در اجلاسیه چهارم نامزد معرفی کردیم همان عده انتقاد کردند که چرا برای ریاست مجلس نامزد معرفی کردید.

الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتماد ملی نیز طی سخنانی ضمن اشاره به نقش آفرینی زنان فراکسیون امید از تخریب رییس فراکسیون امید گلایه کرد. محمود صادقی دیگر عضو فراکسیون امید نیز یکی از ویژگی های مثبت فراکسیون امید را رهبری این فراکسیون دانست و ضعف رسانه ای فراکسیون امید برای ارتباط با افکار عمومی را پاشنه آشیل این فراکسیون اظهار داشت.

محمدرضا تابش نیز طی سخنانی تاکید نمود که قضاوت برای عملکرد فراکسیون امید باید منصفانه باشد چرا که در فراکسیون امید هیچگاه عهدی که با مردم بستیم فراموش نکردیم. داوود محمدی دیگر عضو فراکسیون امید نیز از فعالیت این فراکسیون در حوزه آموزش و پرورش و آموزش و تحقیقات گزارشی ارائه کرد. در این نشست بعضی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقاد عارف از اصلاح طلبان ؛ تخریب هایشان بی سابقه بود ، ما در مجلس اکثریت نبودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد عارف از اصلاح طلبان ؛ تخریب هایشان بی سابقه بود ، ما در مجلس اکثریت نبودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید