تقدیر از دانش آموزان مدال آور در جشنواره اختراعات کره جنوبی

به گزارش مجله کامپیوتر، آموزش و پرورش استان کرمانشاه امروز میزبان سه دانش آموزی بود که در پانزدهمین جشنواره بین المللیاختراعات کره جنوبی افتخارآفرینی نموده بودند.

تقدیر از دانش آموزان مدال آور در جشنواره اختراعات کره جنوبی

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از ایسنا، کیارش ذوالفقاری، دانش آموز مدرسه هوشمند کرمانشاه که در این مسابقات پیروز به کسب مدال طلا شده بود، با اضافه نمودن یک سنسور به زیر پای ربات های انسان نما سعی نموده مشکل این ربات ها را که در برخورد با کوچک ترین مانعی توانایی حرکت خود را از دست داده و ممکن است بیافتند، حل نماید و بخاطر همین اختراع خود هم پیروز به کسب مدال طلای این مسابقات شده است.

ایلیا یارتبار دیگر دانش آموز مدرسه هوشمند کرمانشاه که در این مسابقات مدال برنز گرفته، میز هوشمندی را طراحی نموده که جلوی تقلب کردن دانش آموزان را در امتحانات می گیرد. البته این میز هوشمند امکانات دیگری مثل سیستم گرمایشی و سرمایشی و چراغ مطالعه و سیستم آلارم برای اطلاع معلم از خواسته های دانش آموز هم دارد.

فرزان فرهادی سومین دانش آموز مدرسه هوشمند کرمانشاه است که در این مسابقات جهانی مدال برنز کسب نموده هم اختراعی داشته که در صورت نشت گاز عمل قطع گاز را بدون احتیاج به برق و به صورت کاملا مکانیکی انجام می دهد که مزیت خوب این اختراع این است که هزینه زیادی ندارد و با 100 هزار تومان ساخته می گردد.

در مراسمی که دوشنبه 25 آذر در آموزش و پرورش کرمانشاه برگزار گردید، بعد از اینکه این سه دانش آموز در خصوص اختراعات خود توضیحاتی دادند، قنبری زاده مربی آنها هم به ارائه توضیحاتی در خصوص شیوه انتخاب این دانش آموزان برای شرکت در مسابقات پرداخت و گفت: بعد از برگزاری یک سری دوره ها هفت نفر از دانش آموزان استان راهی این مسابقات شدند که در نهایت سه نفر پیروز به کسب مدال شدند که یک نفر آنها طلا و دو نفر مدال برنز دریافتد.

قنبری زاده با بیان اینکه پانزدهمین جشنواره بین المللی و تخصصی اختراعات کره جنوبی در روزهای ششم تا نهم آذر و با شرکت 35 کشور جهان در این کشور برگزار گردید، اضافه نمود: برای شرکت در این مسابقات بیش از 800 طرح ارسال شده بود.

قنبری زاده سپس با اشاره به رویکرد اختراعات دانش آموزان به بیونیک - الهام از طبیعت، گفت: کوشش می کنیم تا دانش آموزان را به محیط اطراف خود حساس نموده تا همانطور که مثلا اختراع هواپیما با الهام از پرواز پرندگان انجام گرفت، با الهام دریافت از طبیعت در زمینه های مختلف کوشش نموده و استعدادهای خود را شکوفا نمایند.

مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این مراسم با بیان این که در مدارس استان دانش آموزان باهوش و توانمندی مثل این سه دانش آموز زیاد داریم، گفت: باید قدر داشته های خود را بدانیم و برای معرفی دانش آموزان با استعدادهای خاص برنامه ریزی کنیم.

یزدان پناه گفت: وقتی دانش آموزی توان ساخت مثلا یک زیردریایی را دارد و ساعت ها می تواند در خصوص آن حرف بزند، یعنی با استعداد است و باید برای شکوفایی این استعدادها کار گردد.

وی ادامه داد: باید به دانش آموزان با استعدادی که اختراعاتی دارند یاری کنیم تا با جذب سرمایه گذاران، اختراعات خوب آنها به مرحله فراوری برسد.

یزدان پناه از مسئولین مدرسه هوشمند استان خواست تا دانش آموزان با استعداد استان را شناسایی نموده تا در دیداری با استاندار کرمانشاه از پیروزیت های خود گزارش بدهند و درخواست های خود را از مدیریت ارشد استان مطرح نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به جهت گیری به سمت حمایت از کارهای فنی در کشور و استان، گفت: راه اندازی پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان نوید بخش آینده خوبی در این حوزه است.

وی با اشاره به مطرح بودن راه اندازی مدرسه کسب و کار در استان، ابراز امیدواری کرد: این نوع اقدامات بتواند در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان موثر واقع گردد.

یزدان پناه در ادامه اشاره ای هم به گرایش بالای دانش آموزان و خانواده های آنها به تحصیل در رشته تجربی داشت و اضافه نمود: اولین مقصر این موضوع خانواده ها هستند، هرچند جامعه و اطرافیان هم در این موضوع تقصیر دارند.

وی تاکید نمود: خیلی از ماها با اینکه می دانیم فرزندانمان کشش تحصیل در رشته علوم تجربی و قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دیگر رشته های علوم پزشکی را ندارند، اما اصرار به تحصیل فرزندانمان در رشته علوم تجربی داریم و این در حالیست که امروز جهان گرایش به سمت رشته های فنی دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: چند سالی است که شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم و تعداد دانش آموزانی که تحصیل در رشته های فنی را انتخاب می نمایند در حال زیاد شدن است که این موضوع جای خرسندی دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تقدیر از دانش آموزان مدال آور در جشنواره اختراعات کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از دانش آموزان مدال آور در جشنواره اختراعات کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید