خبرنگاران رفع کامل تحریم های اقتصادی آمریکا از سودان

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی سودان روز چهارشنبه اظهار داشت که بر اساس نامه ای که از سوی دفتر تحریم های وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده، تمامی تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه این کشور برداشته شده است.

خبرنگاران رفع کامل تحریم های اقتصادی آمریکا از سودان

به گزارش خبرگزاری رسمی سودان، بدرالدین عبدالرحیم ابراهیم رییس بانک مرکزی سودان گفت: این موضوع به دو فرمان اجرایی شماره 13067 و 13412 صادره به تاریخ 12 اکتبر 2017 دولت آمریکا باز می گردد.

وی افزود: بر اساس این دو فرمان اجرایی، تحریم ها علیه 157 مؤسسه و نهاد سودانی برداشته شده و تنها تحریم های اعمال شده بر اشخاص و مؤسسه های مرتبط با وقایع دارفور باقی مانده است.

دولت آمریکا در سال 1997 نام سودان را به دلیل درگیری های دارفور در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد و این کشور را تحریم کرد. دولت ترامپ در ششم اکتبر 2017 (14 مهر 1396) تحریم های اقتصادی و ممنوعیت تجاری اعمال شده بر سودان از سال 1997 را لغو کرد اما معاملات آنچنانی با این کشور از طریق دلار صورت نگرفت؛ زیرا بیشتر بانک های اروپایی منتظرند سودان از لیست تروریسم بیرون بیاید.

پیش تر نیز دولت آمریکا در نخستین اقدام پس از سال ها قطع ارتباط با خارطوم، در آذر سال جاری نام سودان را از فهرست کشورهای ناقض آزادی عقیده حذف کرد؛ با این وجود هنوز دولت آمریکا نام سودان را از لیست سیاه کشورهای حامی تروریست حذف نکرده است.

خارطوم برای احیای سرمایه گذاری و اقتصاد سودان تا به امروز بارها از مقام های آمریکایی درخواست کرده تا نام این کشور را از لیست سیاه حذف کنند و دولت آمریکا نیز در این باره وعده هایی داده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رفع کامل تحریم های اقتصادی آمریکا از سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع کامل تحریم های اقتصادی آمریکا از سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید