خیابان سی تیر، پایلوت پروژه گردشگری دسترس پذیر می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون گردشگری گفت: خیابان سی تیر تهران، ظرفیت اجرای پروژه گردشگری دسترس پذیر را به عنوان پایلوت دارد.

خیابان سی تیر، پایلوت پروژه گردشگری دسترس پذیر می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری در نشست هم اندیشی و گفتگو پیرامون موضوع گردشگری دسترس پذیر گفت: تدوین و اجرای برنامه ای با موضوع دسترس پذیر کردن خدمات گردشگری کشور برای معلولین و جانبازان معزز در دستور کار مشترک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) واقع شده است.

تیموری با بیان اینکه ضمن توافق اجرا شده با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، ورود به فاز عملیاتی پروژه گردشگری دسترس پذیر در حال آنالیز است؛ شرح داد: با بهره مندی از حمایت بین المللی و برخورداری از تعاملات فرابخشی شامل ظرفیت های ارگان های تصمیم ساز در این حوزه می توانیم کلیه تاسیسات گردشگری و خدمات قابل ارائه این حوزه را برای همه گردشگران به ویژه معلولین و جانبازان معزز قابل استفاده کنیم.

معاون گردشگری همچنین خیابان سی تیر تهران را برای اجرای پروژه گردشگری دسترس پذیر مناسب مطرح نمود و گفت: هتل، دفاتر خدمات مسافرتی، موزه ها و به طور کل مراکز گردشگری این محور می توانند طبق ساختار پروژه گردشگری دسترس پذیر برای استفاده معلولین و جانبازان مجهز شوند.

او با بیان اینکه پس از انتخاب شعار سازمان جهانی گردشگری در سال 2016 با عنوان همه برای گردشگری، گردشگری برای همه این موضوع به صورت معین در برنامه ریزی های حوزه گردشگری وارد شده است؛ اظهار کرد: افزودن یک فصل به ضوابط تاسیسات گردشگری کشور با هدف لحاظ نمودن احتیاج معلولین و جانبازان در استفاده از خدمات مورد احتیاج گردشگری یکی از این اقدامات بوده است تا بر مبنای آن دسترسی و توسعه پایدار در ضوابط مراکز اقامتی اعمال و هتل ها نیز به شاخص های لازمه مجهز شوند.

تیموری با بیان اینکه 13 درصد افراد کشور احتیاجمند خدمات دسترس پذیر هستند؛ اظهار داشت: یکی از مهم ترین چشم اندازهای تعریف شده و آرزوی شخصی بنده به عنوان معاون گردشگری، این است که همه سایت های گردشگری و به طور کل تاسیسات این حوزه به موضوع گردشگری دسترس پذیر اهمیت دهند و در امور اجرایی لازم به کار گیرند.

در این نشست ولی تیموری نتایج ارائه انجمن باور با موضوع معرفی نمونه های پیروز بین المللی و احتیاجهای ساختاری فاز اجرایی این پروژه در پایلوت مذکور را نیز آنالیز کرد.

معاونان و نمایندگان ارگان ها و مراکز فرابخشی از جمله معاونت امور شهری و روستایی وزارت کشور، معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن باور، فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران و شرکت ایرانگردی مارکوپولو در این جلسه حضور داشتند.

منبع: میراث آریا

به "خیابان سی تیر، پایلوت پروژه گردشگری دسترس پذیر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان سی تیر، پایلوت پروژه گردشگری دسترس پذیر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید