روسیه: تسریع در روند عضویت گرجستان در ناتو غیرقابل قبول است

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان گفت، آمریکا با افزایش همکاریهای نظامی با تفلیس میخواهد گرجستان را به عرصه رویارویی ژئوپلیتکی تبدیل کند و تسریع عضویت گرجستان در ناتو قابل قبول نیست.

روسیه: تسریع در روند عضویت گرجستان در ناتو غیرقابل قبول است

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، روزنامه کامرسانت، چاپ مسکو امروز نوشت: دور جدید رایزنی های مرتب بین زوراب آباشیدزه نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان و گریگور کاراسین معاون وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه انجام گرفت. مقامات تفلیس اعلام کردند که آنالیز روابط تجاری-مالی، روابط حمل و نقلی بعضی مسائل انسانی، در مرکز توجه این مذاکرات قرار داشت. در عین حال اظهارات دیپلمات های گرجی نشان دهنده افزایش سطح تاثیر آمریکا در سیاست خارجی این کشور بود.

مقامات مسکو با دقت سفر اخیر ماموکا باختادزه نخست وزیر گرجستان به واشنگتن و اظهارات مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این دیدار درباره لزوم توسعه همکاری های گرجستان با ناتو را مورد توجه قرار داده ا ند. پامپئو در این دیدار تاکید نموده بود که گرجستان نقش بسیار مهمی در رده بندی متحدین غیرعضو ناتو دارد و به همین دلیل ایالات متحده به همکاری های نزدیک خود با این کشور ادامه خواهد داد.

گریگور کاراسین در این رابطه یادآور شد، در حالی که روابط روسیه و گرجستان در جهت گیری مالی، تجاری و حمل و نقل در حال توسعه است، آمریکایی ها کوشش بیشتری برای افزایش همکاری های نظامی خود با تفلیس نشان داده و کوشش می نمایند تا گرجستان را به عرصه رویارویی ژئوپلیتکی خود با روسیه تبدیل نمایند.

این دیپلمات روس هشدار داد هر گونه اقدام در جهت تسریع عضویت گرجستان در ناتو از سوی مقامات مسکو غیرقابل قبول است.

این در حالی است که نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان، این موضع گیری روسیه را نشان دهنده اعمال زور و سیاست تهاجمی روسیه ارزیابی نموده و یادآور شد که همکاری های گرجستان و ناتو علیه هیچ کشور ثالثی نیست و سیاست خارجی گرجستان در جهت گیری به سمت توسعه همکاری ها با ناتو و ایالات متحده ، تنها در جهت تقویت امنیت این کشور است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه: تسریع در روند عضویت گرجستان در ناتو غیرقابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تسریع در روند عضویت گرجستان در ناتو غیرقابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید