علت مخالف بعضی از روستا های کشور با اقامتگاه های بوم گردی چیست؟

به گزارش مجله کامپیوتر، فعال و مدرس گردشگری گفت: بعضی روستاها تمایلی به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی به دلیل مسائل ایجاد شده از سوی گردشگران ندارند.

علت مخالف بعضی از روستا های کشور با اقامتگاه های بوم گردی چیست؟

چرا بعضی از روستا های کشور با راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی مخالفت می نمایند؟رضا حسینی فعال و مدرس گردشگری گفت: گردشگری به طور حتم یکی از صنایع تأثیرگذار در اشتغال و اقتصاد است.

این موضوع باعث شده خیلی از کشور هایی که سطح درآمد اقتصادی و فراوری ناخالص ملی آنها پایین بوده با رویکرد بحث گردشگری خلأ ها را پر نمایند. این موضوع در کشور ما نیز مطرح شده، زیرا ما نیز پتانسیل های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و ژئوتوریستی زیادی داریم.

مدرس گردشگری اعلام کرد:نقاط محروم نیز چنین پتانسیل هایی را دارند مثلا استان های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی دارنده بسیاری از جاذبه های اکوتوریستی، ژئوتوریستی و فرهنگی ما هستند البته این جاذبه ها پنهان هستند. اخیرا مقوله جدیدی تحت عنوان اقامتگاه های بوم گردی با هدف پر رنگ کردن و شناخته شدن جاذبه های گردشگری مطرح شد مثلا در استان سیستان و بلوچستان جاذبه هایی برجسته و شناخته شده اند البته بعضی از روستا های ما همچون روستای مارین در حوالی گچساران خیلی مایل به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی نیستند، زیرا گردشگران مشکلاتی را ایجاد می کردند.

این فعال و مدرس گردشگری اظهار کرد: حالا اگر ما را حرفه ای آموزش دهیم و آن ها بتوانند تعامل خوبی را با جامعه مقصد برقرار نمایند، این تعامل باعث می گردد که تزریق اقتصادی مبدأ وارد جامعه مقصد گردد.

لازم به ذکر است اگرچه جذب گردشگر یکی از اهداف دولت برای خروج از حالت وابستگی صرف به صنعت نفت است، اما گروهی از افراد با این امر مخالفت می نمایند، زیرا باور دارند که ورود گردشگر به نقاط مختلف کشور موجب تخریب بیش از پیش محیط زیست و آثار تاریخی می گردد البته تجربه نشان داده که این نظریه تا اندازه ای درست است، اما می توان با فرهنگسازی از تبعات منفی ورود گردشگر به نقاط مختلف کشور پیشگیری کرد.

منبع: دنیای سفر

به "علت مخالف بعضی از روستا های کشور با اقامتگاه های بوم گردی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت مخالف بعضی از روستا های کشور با اقامتگاه های بوم گردی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید