محیط زیست همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهوری گفت: توجه به محیط زیست همیشه از دغدغه ها و اولویت های مهم دولت تدبیر و امید بوده است.

محیط زیست همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، عصر دوشنبه (ششم بهمن ماه) در نشست شورای عالی حفاظت محیط زیست با تأکید بر اینکه حیات ما وابسته به محیط زیست است و حفاظت از آن باید با جدیت و قاطعیت انجام گردد، گفت: اگر محیط زیست دچار مشکل گردد، سلامت جامعه و مسائل اجتماعی و حتی امنیت اجتماعی به خطر می افتد.

وی با یادآوری اینکه توجه به محیط زیست همیشه از دغدغه ها و اولویت های مهم دولت تدبیر و امید بوده است، اضافه نمود: دولت تا به امروز در این زمینه گام های بزرگی در قالب برنامه های منسجم برداشته است.

رئیس جمهوری ادامه داد: در مورد کاهش آلودگی هوا نیز اقدام هایی همچون حذف بنزین آلوده تولیدی در پتروشیمی ها و عرضه بنزین یورو 4 و 5 و امکان بهره مندی همه شهروندان از این فرآورده پاک، از رده خارج کردن هزاران خودروی آلاینده هوا و تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری از جمله اقدام های دولت برای مقابله با آلودگی هوا و چالش های زیست محیطی بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با دغدغه زیست محیطی و توجه بیشتر به منابع طبیعی کشور، اقدام ها و تدابیر مختلفی را به عمل آورده و دستاوردهای خوبی هم داشته است، توضیح داد: با این حال، این مأموریت نیازمند همکاری بخش ها و ارکان مختلف دولت و حاکمیت، در قالب یک طرح فراگیر ملی است که امید می رود آن گونه که در سند بالادستی هم آمده، قوت و انسجام بیشتری به خود بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه سایه سنگین بیماری کرونا نباید سبب غفلت از موضوع مهم آلودگی هوای کلانشهرها که در فصل سرد سال در روزهای وارونگی هوا که در سال های قبل نیز با آن روبرو بودیم، گردد، بیان کرد: شهرداری ها و دستگاه های ذی ربط باید برنامه ریزی لازم را برای جلوگیری از بروز آلودگی سنگین و مداوم انجام دهند. به ویژه سال جاری که با شیوع کرونا بیشتر نقاط کشور درگیر است باید به این موضوع به طور جدی توجه گردد.

تصویب ضوابط و روش های مدیریت پسماندهای صنعتی و معدنی و صنایع نفت و گاز نیروگاه ها و نیز چگونگی واگذاری مدیریت اجرایی پسماندها به اشخاص حقوقی و حقیقی واجد صلاحیت و متقاضی برای سرمایه گذاری در این زمینه از جمله تصمیم های نشست دیروز بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "محیط زیست همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط زیست همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید