موضع ترامپ در قبال مسلمانان

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهوری آمریکا در مقام دفاع از یک شخصیت شبکه خبری فاکس نیوز برآمد که اظهاراتی ضد مسلمانان بیان نموده بود. در همین حال کاخ سفید هرگونه کوشش برای مرتبط کردن دونالد ترامپ با مهاجم جنایت مساجد نیوزیلند را که جان 50 تن را گرفت، رد می نماید.

موضع ترامپ در قبال مسلمانان

خشونت روز آدینه علیه مسلمانان در نیوزیلند موجب شد تا لفاظی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه اسلام در کانون توجه قرار بگیرد و انتقاد از مدیریت خشونت برترطلبان سفیدپوست به دست او دوباره احیا گردد.

ترامپ در پیغام هایی توییتری با درخواست برای بازگرداندن جنین پیرو مجری فاکس نیوز که اظهارات اسلام هراسانه مطرح نموده بود، دموکرات ها را بابت کوشش برای ساکت کردن اکثریت کشورمان و حمایت از عدم کوشش سخت برای انجام اقدامات درست سیاسی مورد سرزنش قرار داد.

همزمان میک مولوینی، رئیس دفتر موقت کاخ سفید یکشنبه در برنامه ای تلویزیونی کوشش کرد تا از انتقادها علیه ترامپ مبنی بر اینکه او اقدامات کافی برای محکوم کردن گفتمان نفرت انجام نداده است و احساسات ضد مسلمانان را تحریک نموده است، کم اهمیت دانست.

مولوینی در برنامه فاکس نیوز ساندی گفت: رئیس جمهوری آمریکا یک برترطلب سفیدپوست نیست. نمی دانم دیگر چند بار دیگر ضروری است تا این را بگوییم.

ترامپ روز آدینه کشتار وحشتناک در مساجد نیوزیلند را محکوم کرد و کاخ سفید این تیراندازی را عمل شرورانه مشمئزکننده توصیف کرد. او در پاسخ به این پرسش که آیا ناسیونالیسم سفید را یک تهدید رو به رشد در سراسر دنیا می بیند، گفت: نه واقعا. گمان می کنم اینها یک گروه کوچک از مردم هستند.

مهاجم کشتار نیوزیلند در مانیفست خودش، ترامپ را به عنوان سمبل تجدید هویت سفیدها و هدف مشترک ستوده است. با این حال میک مولوینی در برنامه سی بی اس گفت: کشتارهای نیوزیلند کار یک فرد پریشان بوده است و منصفانه نیست که این تیرانداز را با ترامپ یا هر سیاستمدار دیگری هم سو بدانیم. باور ندارم که ارتباط منطقی میان دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا و چنین اتفاقی که در نیوزیلند افتاده است، باشد.

برنامه مجری فاکس نیوز تحت عنوان عدالت با قاضی جنین شنبه شب حذف شد. فاکس نیوز تعلیق پیرو را تایید کرد و گفت فعلا اطلاعات بیشتری در این رابطه ارائه نمی گردد. این مجری پیشتر اظهارات اسلام هراسانه علیه ایلهان عمر، نماینده زن کنگره آمریکا مطرح نموده بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "موضع ترامپ در قبال مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع ترامپ در قبال مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید