مونسان: علاقمندیم نقش بیشتری در نشاط اجتماعی و ایجاد امیدواری برای مردم ایفا کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در جشنواره آئین شکرگزاری انار گفت: سایت موزه های سازمان میراث فرهنگی علاوه بر اقدامات موزه ای فعالیت های فرهنگی را نیز باید در دستور کار خود قرار دهند.

مونسان: علاقمندیم نقش بیشتری در نشاط اجتماعی و ایجاد امیدواری برای مردم ایفا کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر امروز چهارشنبه 28 آذر در اولین و بزرگترین جشنواره آئین شکرگزاری انار استان های غربی کشور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران حضور یافت.

معاون رییس جمهوری در حاشیه این مراسم اضافه کرد: هم اکنون کاخ موزه های سعدآباد و نیاوران برنامه های متنوع گردشگری را اجرا می نمایند تا فضای نشاط را برای مردم فراهم نمایند.

او با اشاره به درپیش بودن شب یلدا به عنوان یکی از آئین های سنتی کشورمان گفت: ادارات کل استانی سازمان میراث فرهنگی برنامه های شاد و امید بخش را در حال انجام دارند.

او همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره آئین شکرگزاری انار استان های غربی در کاخ نیاوران اضافه کرد: به مدیران کل موزه ها تاکید شده است که برنامه های متنوع و پویایی را اجرا نمایند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اجرای برنامه های مشترک موزه های مهم کشور با سایر موزه های جهان توضیح داد: در این زمینه موزه ملی نمایشگاه های مشترکی با چند موزه مهم جهان برگزار نموده است که اوج آن برگزاری نمایشگاه مشترک با موزه لوور فرانسه بود.

مونسان خاطر نشان کرد: علاقه مندیم نقش بیشتری در حوزه نشاط اجتماعی و ایجاد امیدواری برای مردم ایفا کنیم.

جشنواره آئینی شکرگزاری انار استان های غربی کشور به مناسبت یلدا از 24 آذرماه در مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران شروع شده و تا 30 آذر ماه ادامه دارد.

شاهنامه خوانی به زبان کردی، اجرای موسیقی دف و تنبور و مراسم آیینی شکرگزاری انار از جمله برنامه های این جشنواره است.

منبع: میراث آریا

به "مونسان: علاقمندیم نقش بیشتری در نشاط اجتماعی و ایجاد امیدواری برای مردم ایفا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان: علاقمندیم نقش بیشتری در نشاط اجتماعی و ایجاد امیدواری برای مردم ایفا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید