نهاد ها و سازمان های آمریکایی، همچنان عرصه تاخت وتاز هکر ها

به گزارش مجله کامپیوتر، یک شرکت تکنولوژی آمریکا خاطرنشان کرد دور جدیدی از حملات سایبری، آژانس های دولتی، اندیشکده ها، مراکز مشاوره و سازمان های غیردولتی این کشور را هدف قرار داده است.

نهاد ها و سازمان های آمریکایی، همچنان عرصه تاخت وتاز هکر ها

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، شرکت مایکروسافت اعلام نمود، گروهی که حمله سایبری گسترده به آمریکا را بر عهده داشت، همچنان در حال نفوذ به سیستم های سازمان ها و نهاد های مختلف این کشور است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مایکروسافت در بیانیه ای اعلام نمود: این هفته حملات سایبری را شاهد بودیم که از سوی گروه نوبلیوم انجام گرفته و آژانس های دولتی، اندیشکده ها، مراکز مشاوره و سازمان های غیردولتی را هدف قرار دادند.

این شرکت برزگ تکنولوژی آمریکا اضافه نمود: این موج از حملات، تقریباً سه هزار حساب پست الکترونیکی و 150 سازمان مختلف را مورد هدف قرار داده است.

مایکروسافت در ادامه نوشت، بخش عمده این حملات علیه آمریکا بوده، اما قربانیانی از 24 کشور دیگر نیز در این حملات جدید دیده می شوند. همچنین دستکم یک چهارم حملات، علیه سازمان های فعال در زمینه توسعه بین الملل و مسائل حقوق بشری انجام گرفته اند.

این حمله سایبری گسترده در حالی انجام گرفته است که اندکی پیش از آن نیز شرکت خط لوله مواد سوختی شرق آمریکا نیز مورد حمله هکر ها نهاده شد و گفته می گردد دولت آمریکا با پرداخت مبلغ درخواست شده موافقت نموده است.

چند ماه پیش از این حمله ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت خانه ها، سازمان ها و شرکت های عظیم آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه ای نهاده شده و حجم بالایی از اطلاعات آن ها سرقت رفت.

علاوه بر این، هفته گذشته هکر های گروه موسوم به بابوک که چندی پیش پایگاه های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک نموده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نهاد ها و سازمان های آمریکایی، همچنان عرصه تاخت وتاز هکر ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهاد ها و سازمان های آمریکایی، همچنان عرصه تاخت وتاز هکر ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید