همه آنچه که باید درباره کنکور 99 بدانید

به گزارش مجله کامپیوتر، آزمون سراسری سال 99 با حضور بیش از یک میلیون نفر در روزهای پنج شنبه و جمعه 12 و 13 تیرماه برگزار می شود.

همه آنچه که باید درباره کنکور 99 بدانید

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری مجله کامپیوتر، آزمون سراسری سال 99 با حضور بیش از یک میلیون نفر در روزهای پنج شنبه و جمعه 12 و 13 تیرماه برگزار می شود. آنطور که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود این آزمون مشابه آزمون سال 98 برگزار می شود و تغییر محسوسی نخواهد داشت.

امکان انتخاب نوع سوالات کنکور

این آزمون دو دسته داوطلب نظام جدید و نظام قدیم دارد. براساس مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 مجاز هستند در زمان ثبت نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده اند، نوع مجموعه سوالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی 3-3-6 یا نظام آموزشی سالی واحدی- ترمی واحدی) انتخاب کنند و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند.

به داوطلبان تاکید شده است در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت نام خود دقت لازم را بعمل آورند چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب است و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش، میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 حداکثر 30 درصد و با تأثیر مثبت اعمال می شود به طوریکه آن دسته از دیپلمه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال 1398 یا 1399 و در نظام آموزشی جدید (3-3-6) اخذ کردند و امتحانات دروس پایه دوازدهم آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید 3-3-6) به میزان حداکثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی مجله کامپیوترن لحاظ می شود.

همچنین آن دسته از دیپلمه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 در نظام آموزشی قبلی اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تأثیر مثبت است.

داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (پایه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تأثیر مثبت اعمال می شود.

در مجموع میزان تأثیر سوابق تحصیلی حداکثر 30 درصد است و به ¬صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی مجله کامپیوترن لحاظ می شود.

سایر دیپلمه ها (غیر از بندهای 1-1 و 1-2) مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

سهمیه در آزمون 99

سهمیه ها در آزمون 99 همانند آزمون سال 98 محاسبه می شود و شامل مناطق و ایثارگران می شود. 25 به علاوه 5 درصد ظرفیت ها شامل همسر و فرزندان ایثارگران می شود.

30 درصد هم به صورت منطقه ای گزینش می شود. مابقی هم آزاد پذیرش خواهند شد.

انتهای پیام/4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "همه آنچه که باید درباره کنکور 99 بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آنچه که باید درباره کنکور 99 بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید