پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران

به گزارش مجله کامپیوتر، پسماندسوزی در شهرستان های جنوب استان تهران یکی از عوامل موثر بر ایجاد آلودگی هوا طی فصل های سرد سال است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان اینکه معضل پسماندسوزی به صورت عمده داخل این شهرستان حل شده است، گفت: این مشکل در مرزهای شهرستان های استان تهران بیشتر دیده می گردد و باید به صورت استانی حل گردد.

پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران

علیرضا فاضلی در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط معضل پسماندسوزی در شهرستان بهارستان اظهارکرد: معضل مربوط به پسماندسوزی بیشتر در محدوده های مرزی بهارستان با شهرستان های دیگر از جمله شهریار، رباط کریم و اسلامشهر اتفاق می افتد و به صورت متداول و توسط واحدهای خاصی در داخل بهارستان صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت جزئی و توسط معتادان و ضایعاتی ها برای جداسازی سیم موجود داخل لاستیک و کابل هایی که پوشش پلاستیکی دارند، انجام می گردد.

فاضلی با بیان اینکه بیشترین موارد پسماندسوزی در مرزهای مشترک میان شهرستان بهارستان با اسلامشهر، شهریار و رباط کریم اتفاق می افتد، گفت: معضل پسماندسوزی در مرزهای شهرستان را باید به صورت استانی حل شوند و پیگیرحل آن هستیم اما می توان گفت که به دلیل گشت های شبانه روزی همکاران ما معضل پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت عمده حل شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان اظهار داشت: وظیفه مدیریت و کنترل پسماندسوزی به عنوان یکی از شاخه های مدیریت پسماندها برعهده شهرداری ها و دهیاری ها است اما ما به عنوان ناظر عالی در این زمینه عمل می کنیم و در گشت ها و پایش ها بر عملکرد دستگاه های متولی نظارت و برای واحدهای متخلف اخطاریه صادر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته حدود 309 مورد پایش زیست محیطی در شهرستان بهارستان انجام شده است، گفت: در این گشت و پایش ها 15 مورد واحد جدید شناسایی، 16 مورد نمونه برداری از واحدهای صنعتی،تولیدی و خدماتی و شش واحد نیز جمع آوری شده است.

فاضلی در سرانجام اظهارکرد: طی ماه های مهر و آبان 48 مورد اخطاریه صادر شد که از بین آن ها 33 مورد جهت برطرف آلایندگی زیست محیطی، چهار مورد اخطاریه درخصوص درج در لیست صنایع آلاینده، سه مورد اخطاریه تعطیلی و یک مورد نیز درخصوص اصلاح و بهینه سازی سیستم تصفیه فاضلاب صادر شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید