کشورهای منطقه، روسیه را جایگزینی برای جهان غرب می بینند

به گزارش مجله کامپیوتر، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن در تحلیلی به بررسی راهبردهای روسیه در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) غیر از سوریه پرداخته است.

کشورهای منطقه، روسیه را جایگزینی برای جهان غرب می بینند

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن در تحلیلی به بررسی راهبردهای روسیه در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) غیر از سوریه پرداخته و نوشته کشورهای این منطقه به روسیه به عنوان جایگزینی برای جهان غرب می نگرند.

اندیشکده رند نوشته در حالی که در سال های گذشته درباره اقدامات روسیه در خاورمیانه به کرات نوشته شده، تحلیل های اخیر نشان می دهند که این مطالب عمدتاً بر راهبرد مسکو در سوریه متمرکز بوده اند و راهبرد این کشور در فراسوی سوریه، نادیده گرفته شده اند.

یافته های این تحقیق که اندیشکده رند به طور خلاصه به آنها اشاره کرده به شرح زیر هستند:

  • روسیه، ممکن است یک راهبرد منطقه ای روشن و متمرکز بر هدف نداشته باشد؛ مسکو، همواره در تلاش برای پیشبرد منافع اقتصادی، نظامی و سیاسی خود و همزمان، کاهش دادن منافع کوتاه مدت منافع آینده کشورهای متخاصم خود است؛
  • روسیه در تلاش است توان خود برای تعامل با بسیاری از بازیگران سطح دولتی و غیردولتی در خاورمیانه ارتقاء دهد؛ بسیاری از ارتباطات مسکو را می توان، معامله محور دانست که با موانع غیرقابل عبور رو به رو است؛
  • کشورهای خاورمیانه، روسیه را به عنوان یک جایگزین در برابر جهان غرب و ابزار علامت دهی به آن می بینند؛
  • روسیه، در حال انجام تلاشی هماهنگ برای بازپس گیری جایگاهش به عنوان تأمین کننده سلاح برای دولت های عربی است.
منبع: تسنیم

به "کشورهای منطقه، روسیه را جایگزینی برای جهان غرب می بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای منطقه، روسیه را جایگزینی برای جهان غرب می بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید