کفراشی: رسیدگی به شکایات از سوی اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش صورت می گیرد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - به گفته مدیر کل ارزیابی عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به صورت موردی اگر گزارشی از نهادهای مختلف، خانواده ها و یا مردم در مورد آموزش و پرورش ارائه گردد، سازمان عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به آن رسیدگی می نماید و امر نظارت را انجام می دهد.

کفراشی: رسیدگی به شکایات از سوی اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش صورت می گیرد

برنامه رویداد رادیو گفت وگو در بخش ویژه باسخنگویان در مورد آنالیز عملکرد وزارت آموزش و پرورش با محمد حسین کفراشی، مدیر کل ارزیابی عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

محمد حسین کفراشی با اشاره به فعالیت های اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: این اداره در سه محور فعالیت می نماید و به وظایف خود عمل می نماید. نخستین محور فعالیت ها، ارزیابی عملکرد دستگاه آموزش و پرورش است. این مهم بر اساس اهداف، مأموریت ها و وظایفی که برای این دستگاه تبیین شده است صورت می گیرد و درواقع عملکرد وزارت آموزش و پرورش توسط این اداره کل رصد و نظارت می گردد.

وی اضافه نمود: این وظایف به وسیله سازمان امور استخدامی در قالب محورهای شاخص های عمومی و بر اساس برنامه تحولی اصلاح نظام اداری که در سطح ملی تحمیل می گردد صورت می گیرد و این اداره کل موظف است این برنامه ها را محور فعالیت ها قرار دهد. اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، شفافیت و مدیریت اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، ارتقای بهره وری و سلامت اداری و توسعه فرهنگ سازمانی جزو شاخص های عمومی محسوب می شوند.

مدیر کل ارزیابی عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به وظایف اختصاصی آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: مأموریت ها و دستورالعمل هایی که این نهاد بر اساس آن تأسیس شده است و جزو قابلیت ذاتی دستگاه محسوب می گردد، وظایف اختصاصی را تشکیل می دهند. عمده ترین وظیفه اختصاصی آموزش و پرورش توجه به امر تعلیم و تربیت است و مواردی که منجر به این امر مهم می گردد توسط این اداره کل پیگیری می گردد.

وی نظارت را یکی از مهم ترین وظایف اداره کل آنالیز عملکرد وزارت آموزش و پرورش بیان کرد و اضافه نمود: در گذشته این بخش به عنوان بازرسی تلقی می شد. این اداره کل وظیفه دارد به صورت دوره ای و مستمر در طول سال کار نظارت را در تمام سطوح و بر اساس شاخص های تعریف شده ارائه بدهیم.

کفراشی ادامه داد: به صورت موردی نیز اگر گزارشی از نهادهای مختلف یا خانواده ها و یا مردم در مورد آموزش و پرورش ارائه گردد، سازمان عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به آن رسیدگی می نماید و امر نظارت را انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کفراشی: رسیدگی به شکایات از سوی اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش صورت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفراشی: رسیدگی به شکایات از سوی اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش صورت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید