215 اختیار هیأت دولت به استان ها تفویض شده است

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه 215 اختیار هیأت دولت به استان ها تفویض شده است، گفت: استانداران گزارش عملکرد اختیارات تفویض شده را تا 10 روز آینده ارائه نمایند.

215 اختیار هیأت دولت به استان ها تفویض شده است

به گزارش مجله کامپیوتر، سید سلمان سامانی با بیان اینکه با پیگیری های وزیر کشور تاکنون 215 عنوان از وظایف و اختیارات دستگاه های ملی و وزرا به استانداران و دستگاه اجرایی استانی تفویض شده است، اظهار کرد: با این اقدام دولت قدرت تصمیم گیری دستگاه های اجرایی در استان ها و استانداران افزایش می یابد. هر چقدر اختیارات دستگاه های اجرایی استانی و استانداران تقویت گردد میزان بروکراسی اداری در استان ها کاهش پیدا نموده و به خصوص روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری تسهیل می گردد بنابراین جهت توسعه استانها با این اقدام دولت شتاب گرفته و این رویکرد دولت با قوت بیشتر ادامه دارد.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه تمرکز زدایی یکی از مولفه های مهم توسعه است، توضیح داد: تحقق توسعه متوازن و متعادل در استان ها یکی از اولویت های مهم استانداران است و وزارت کشور کوشش دارد این روند را برای آنها تسهیل کند، استانداران باید از این ظرفیت مناسب که دولت در راستای تفویض اختیارات فراهم نموده بیشترین استفاده را داشته باشند.

سامانی یادآور شد: وزارت کشور در کارگروهی با مسئولیت معاونت توسعه مدیریت و منابع نتیجه اجرای این تفویض اختیارات به استان ها را مورد آنالیز قرار می دهد لذا از استانداران خواسته شده است گزارش عملکرد اجرای این اختیارات واگذار شده به دستگاه اجرایی استانی را ظرف 10 روز آینده از آن دستگاه ها مطالبه و به این وزارتخانه ارائه نمایند.

وی در خاتمه اعلام کرد: کوشش وزارت کشور این است تا در این شرایط مالی بتواند اختیارات بیشتری را از هیات وزیران برای استانداران و دستگاه اجرایی استانی اخذ کند تا از این طریق روند توسعه و سرمایه گذاری استان ها و اخذ مجوزها و صدور پروانه ها با شتاب بیشتری در استان ها انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "215 اختیار هیأت دولت به استان ها تفویض شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "215 اختیار هیأت دولت به استان ها تفویض شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید