5 راه چاره برای سرکوب اضطراب

به گزارش مجله کامپیوتر، اضطراب، حسی که به دلیل قرار دریافت در یک موقعیت استرس زا همراه با تپش قلب یا عرق کردن کف دستان به وجود می آید.

5 راه چاره برای سرکوب اضطراب

healthline: اگر اضطراب قسمتی از زندگی روزمره شما شده، باید به دنبال راهی برای از بین بردن آن بگردید. ممکن است که یک روش ترکیبی مانند گفتار درمانی و مدیتیشن یا از بین بردن عامل به وجود آورنده آن باعث حذف اضطراب از زندگی روزمره تان گردد.

اگر مطمئن نیستید که از کجا باید شروع کرد، می توانید صحبت کردن با یک متخصص سلامت روان را شروع کنید.

شناسایی و مدیریت محرک ها

می توان به تنهایی یا با یاری یک درمانگر محرک ها را شناخت. بعضی مواقع می تواند عوامل مشخصی مانند کافئین، نوشیدن الکل یا استعمال سیگار باشد. مسائل طولانی مدت مانند شرایط مالی و موقعیت های کاری نیاز به زمان بیشتری برای فهمیدن دارند. هنگامی که محرک های خود را کشف کردید باید قرارگرفتن در معرض آن ها را محدود کنید و اگر نمی توانید این کار را انجام دهید٬ مانند ترک کردن محیط کار استرس زا، با استفاده از تکنیک های دیگر به مقابله با آن بپردازید.

بعضی از محرک ها:

. کار یا محیط کاری استرس زا

. رانندگی یا سفر کردن

. ژنتیک

. ترک دارو یا یک درمان

. اثرات جانبی یک دارو

. ضربه روحی

. کافئین

پذیرفتن درمان شناختی رفتاری (CBT)

CBT به مردم یاری می نماید که راه های مختلفی برای تفکر و واکنش به موقعیت های اضطرابی پیدا نمایند. یک درمانگر می تواند سبب تغییر در الگوی رفتاری و تفکرهای منفی گردد.

تغییر در رژیم غذایی

عوض کردن رژیم غذایی یا مصرف مکمل، قطعا یک روش بلند مدت است. تحقیقات نشان می دهد مصرف مواد غذایی و مکمل های خاصی می تواند باعث کاهش اضطراب گردد که شامل:

. بادرنجبویه (Dracocephalum)

. اسیدهای امگا-3

. آشواگاندها

. چای سبز

. ریشه والری

. شکلات تلخ

در صورت مصرف داروهای درمانی، قبل از مصرف این داروهای گیاهی با دکتر خود مشورت کنید.

سالم نگه داشتن بدن و مغز

ورزش مداوم، مصرف متعادل مواد غذایی، خواب کافی و در ارتباط بودن با افرادی که برایشان اهمیت دارید راههایی برای از بین بردن اضطراب است.

انجام مدیتیشن روزانه

انجام درست و کامل مدیتیشن اندکی تمرین و زمان نیاز دارد. مدیتیشن ذهن هنگامی که به درستی انجام گردد می تواند به مغز یاری کند تا در هنگام بروز افکار مضطرب نماینده، آن ها را نادیده بگیرد و سرکوب کند. اگر هم با نشستن مشکل دارید می توانید با یوگا شروع کنید.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "5 راه چاره برای سرکوب اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه چاره برای سرکوب اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید