روانشناسی

چگونه از روش غذا خوردن دیگران پی به شخصیت شان ببریم؟

یکی از قسمت های مورد علاقه زندگی ما در نشستن با خانواده این است که دور میز شام نشسته و با هم از یک وعده غذایی لذت می بریم. چیز جالبی که در مورد یک وعده غذایی خوشمزه وجود دارد این است که هر فرد یک روش غذا خوردن کاملاً متفاوت دارد.

24 فروردین 1400

تعبیر خواب گاو - معنای دیدن گاو در خواب چیست؟

تعبیر خواب گاو از دیدگاه امام صادق (ع) و ابن سیرین بزرگی و ثروت است. دیدن گاو در خواب و رویا از دیدگاه معبرین غربی اطاعت بی، چون و چرا از دیگران و واکنش های غریزی درون بیننده خواب است.

9 اسفند 1399

ایجاد رشته های روانشناسی اینترنت و ژورنالیست پزشکی

تهران (پانا) - در چهل و ششمین نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاسیس یک انستیتو، سه مرکز تحقیقاتی و 17 رشته جدید موافقت شد.

26 بهمن 1399

راهنمای زندگی در استانبول به همراه چند نکته مهم برای مهاجرت

در این مقاله به موضوع راهنمای زندگی در استانبول می پردازیم و چندین نکته مهم برای اقامت و مهاجرت به استانبول را با شما به اشتراک می گذاریم. زندگی در استانبول خیلی ساده نیست اما بگذارید صادقانه بگویم آنقدرها هم سخت نیست. اگر درآمد خوبی به دست آورید که در...

7 دی 1399

نویدکیا: کار ما مقابل گل گهر سخت است، قلعه نویی از سپاهان شناخت کاملی دارد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: کار ما مقابل گل گهر سخت است و اقای قلعه نویی از تیم ما شناخت کاملی دارد.

14 آذر 1399

زندگی با کرونا یک نسخه رفتاری

تغییر شرایط زندگی همراه با چالش های مختلف است. وقتی افراد مجبور می شوند رفتارهایی را که یک عمر با آن انس گرفته اند، کنار بگذارند یا وقفه اجباری در رفتار اجتماعی معمول آنها ایجاد می گردد، عملا باید برای عبور از این چالش آموزش هایی کسب نمایند. بحران کرونا...

21 تیر 1399

شاد بودن را بیاموزید با 11 راز برای زندگی راضی!

شاد بودن! همه ما در طول زندگی دنبال این احساس خوب هستیم. احساس شادی و نشاط به ما کمک می کند تا کیفیت زندگیمان بهتر شود. راهکارهای ساده ای برای شاد زیستن وجود دارد. احساس خوشحالی ما به دیگران هم منتقل می شود و در نتیجه محیط اطرافمان را هم تحت تاثیر قرار...

15 آذر 1398

استراماچونی نشان داد که احتیاج به فرصت دارد، تبریزی چیپ نزده که سرزنش گردد

صمد مرفاوی معتقد است تبریزی می تواند مهاجم خوبی برای استقلال باشد به شرطی که طرفداران از او حمایت و کادر فنی هم به اعتماد نمایند.

13 آبان 1398

السنر: قدوس می داند چگونه حوادث را بدون استرس مدیریت کند، او بازیکنی خلاق و غیرقابل پیش بینی است

لوکا السنر، سرمربی 36 ساله تیم فوتبال آمیای فرانسه به ستایس سامان قدوس، مهاجم ایرانی پرداخت.

16 شهریور 1398

کهن الگوی پوزیدون؛ شخصیت شناسی آرکتایپ هیجانات و غریزه

کهن الگوی پوزیدون (Poseidon Archetype) نماد افرادی است که تحت فرمان عواطف و غرایز خود هستند و احساسات سرکوب شده خود را به شکلی انفجاری و ویرانگر ابراز می نمایند.

13 شهریور 1398

5 راه چاره برای سرکوب اضطراب

اضطراب، حسی که به دلیل قرار دریافت در یک موقعیت استرس زا همراه با تپش قلب یا عرق کردن کف دستان به وجود می آید.

2 شهریور 1398

محققان: اندوه خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید

در پی شیوع اشتراک گذاری پست هایی با مضمون غم و اندوه در شبکه های اجتماعی، محققان نسبت به تضعیف سلامت روان افراد هشدار دادند.

27 مرداد 1398

مرخصی کاری ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد

به گفته محققان، دوره زمانی مرخصی و تعطیلی کاری می تواند موجب کاهش علائم متابولیکی شده و در نتیجه ریسک بیماری قلبی-عروقی کاهش یابد.

18 مرداد 1398

چالش های شهر سالم از نگاه یک سازمان جهانی

امروزه نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و پیش بینی شده که تا سال 2050 میلادی دو سوم از مردم در شهرها سکونت خواهند داشت.

7 مرداد 1398

بازی مهمی با پیکان داریم، فردا اخباری درون دروازه تراکتور است

به گزارش خبرنگاران، جرج لیکنز ظهر امروز پنج شنبه در نشست خبری قبل از بازی تراکتورسازی تبریز با پیکان شرکت نموده و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

18 تیر 1398

چگونگی کسب سهمیه المپیک 2020 و شانس تنیس روی میز ایران

با توجه به نحوه توزیع سهمیه المپیک توکیو، ملی پوشان تنیس روی میز کار سختی برای حضور در توکیو بر عهده خواهند داشت.

13 تیر 1398

11 جمله که افراد پیروز به زبان نمی آورند

مهم نیست چقدر فرد با استعدادی هستید یا چه کارهای بزرگی را در رزومه خود ثبت نموده اید. این عبارات به سادگی می توانند شما را از چشم افرادی که پیرامون شما کار یا زندگی می نمایند بیندازند و باعث شوند تا اعضای تیم همیشه نگاهی منفی به شما و عملکردتان داشته باشند....

1 تیر 1398

تأسیس پژوهشکده سبک زندگی و مدیریت سلامت در منزل

مدیر مرکز درمان در منزل جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: برنامه ای 10 ساله برای تأسیس پژوهشکده سبک زندگی و مدیریت سلامت در منزل آماده نموده ایم.

31 خرداد 1398

کاوه: خوشحالم آنهایی که از من خُرده می گرفتند به واقعیت نگران کننده کشتی رسیدند

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت: خیلی از دوستانی که امروز می گویند بضاعت کشتی ما همین است، از من خرده می گرفتند که چون مخالف فدراسیون کشتی هستم این حرف را می گویم.

25 خرداد 1398