استخدام 26 هزار معلم حق التدریسی در سال 99

به گزارش مجله کامپیوتر، حاجی میرزایی درباره آخرین شرایط استخدام معلمان حق التدریسی در سال آینده توضیحاتی داد.

استخدام 26 هزار معلم حق التدریسی در سال 99

به گزارش خبرنگار ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در بیست و هشتمین اجلاس شورای عالی استان ها، با اشاره به اینکه شورای عالی استان ها یکی از مهم ترین نهادهاست که اختیارات مهمی دارد، در جمع مجله کامپیوتر گفت: شورای عالی استان ها مدیریت شهری را به مدیریت ملی و کشوری پیوند زده و از این رو ما همواره استقبال می کنیم که با توجه به حضور بخش زیادی از فرهنگیان در نهاد شورا ها با یکدیگر مأموریت مشترکی در جهت حل مشکل آن ها داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما در زمینه تفاهم نامه می توانیم به این موضوع اشراف پیدا کنیم که چه کمکی می توانیم برای فرهنگیان انجام دهیم و از آن ها چه کمک هایی می توانیم دریافت کنیم.

او با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین شورای عالی استان ها و وزارت آموزش و پرورش گفت: این تفاهم نامه پیش تر نیز وجود داشت و در این بازه زمانی با بازنگری اجرا شده مجدد به امضا رسید و امیدواریم بتوانیم با وجود چشم انداز های مشترک کار آموزش و پرورش در شهر ها را تسریع بخشیم.

حاجی میرزایی با اشاره به آخرین اصلاحات در کتب آموزشی مدارس گفت: تولید کتب درسی فرآیند و پیچیدگی های خاصی دارد که چرخه تولید را کند می کند، اما تمام احکام و دستور های ارائه شده برای تغییر کتب درسی در دستور کار است و در شروع سال تحصیلی آینده اعمال می شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت مهارت آموزی دانش آموزان گفت: مهارت آموزی برای آموزش و پرورش اهمیت بالایی دارد و در حال حاضر 35 درصد از دانش آموزان در دوره متوسطه در رشته کاردانش مشغول به فعالیت هستند و هر کدام یک مهارت را آموزش می بینند، اما باید گفت که هدف گذاری در این حوزه این است که این میزان به 50 درصد افزایش یابد و دانش آموزان در این حوزه باید پس از انتها تحصیلات یک مهارت را آموزش دیده باشند.

او با اشاره به سیاست های آموزش و پرورش در حوزه کاهش تنوع مدارس گفت: 11 درصد مدارس کشور غیردولتی و 89 درصد دولتی هستند و در برخی از عشایر مدارسی وجود دارد که این مدارس با آهنگی متوسط در حال تغییر هستند.

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین شرایط استخدام معلمان حق التدریس گفت: پیش از سال 91 برای تبدیل شرایط معلمان حق التدریسی اقدام کردیم و اوایل سال آینده 26 هزار نفر جذب می شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استخدام 26 هزار معلم حق التدریسی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام 26 هزار معلم حق التدریسی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید