بازداشت یک میلیون مهاجر توسط آمریکا در یک سال گذشته

به گزارش مجله کامپیوتر، یک مقام ارشد آمریکایی از بازداشت یا توقف حدود یک میلیون مهاجر غیرقانونی در مرز جنوبی این کشور با مکزیک در 12 ماه گذشته خبر داده است.

بازداشت یک میلیون مهاجر توسط آمریکا در یک سال گذشته

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارک مورگان مدیر موقت اداره گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: ماموران گارد مرزی ایالات متحده در 12 ماه گذشته حدود یک میلیون مهاجر غیرقانونی را در مرز مکزیک بازداشت یا متوقف کرده اند.

بر اساس این گزارش، رشد فزاینده بازداشت مهاجران غیرقانونی در مرز مکزیک و آمریکا در شرایطی است که دولت ترامپ تلاش های سختگیرانه ای را برای مقابله با مهاجرت قانونی انجام داده و سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ با نقدها گسترده داخلی و بین المللی روبرو شده است.

این مقام آمریکایی افزود: تعداد مهاجران بازداشت شده در مرز مکزیک و آمریکا در ماه سپتامبر به کمتر از 52 هزار نفر رسیده است. این رقم در ماه می به 144 هزار نفر رسیده بود.

اکثر این مهاجران غیرقانونی از فقر و خشونت در کشورهای آمریکای لاتین به سوی مرزهای آمریکا روانه شده اند.

مورگان گفت: اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به همکاری خود با شرکای خارجی به خصوص مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندروراس برای مقابله با این بحران ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بازداشت یک میلیون مهاجر توسط آمریکا در یک سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یک میلیون مهاجر توسط آمریکا در یک سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید